Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Stellantis, Sodyum İyon Batarya Teknolojisine Yatırım Yapıyor

Stellantis, Fransız Şirket Tiamat’aStellantis, Fransız Şirket Tiamat’a Stratejik Yatırım Yaptı

Stellantis, Fransız Şirket Tiamat’a Stratejik Yatırım Yaptı

Stellantis’in kurumsal girişim fonu Stellantis Ventures, sodyum iyon batarya teknolojisini geliştiren ve ticarileştiren Fransa merkezli Tiamat’a stratejik yatırımcı olarak katıldı.
Stellantis Ventures, sodyum iyon teknolojisini kilovatsaat başına daha düşük maliyetli ve lityum ve kobalt içermeyen bir seçenek olarak görüyor. Tiamat’ın sodyum iyon teknolojisini ticarileştiren dünyadaki ilk şirket olması, Stellantis’in temiz, güvenli ve uygun fiyatlı ulaşım sağlama hedeflerine katkıda bulunuyor.

Sodyum İyon Batarya Teknolojisi:

Sodyum iyon teknolojisi, lityum iyon batarya teknolojisine kıyasla daha uygun maliyetli enerji depolama olanağı sağlıyor. Bu teknoloji, hem sürdürülebilirlik hem de ham madde kullanımı açısından çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Stellantis’in Hedefleri:

Stellantis’in Baş Mühendislik ve Teknoloji Sorumlusu Ned Curic, şirketin 2038 yılına kadar net sıfır karbon hedefine ulaşmak için sürdürülebilir ve uygun fiyatlı bataryalar için yeni seçenekleri keşfetme amacını vurgulamaktadır. Müşterilerin emisyonsuz araçlar istediğini belirten Curic, Stellantis’in bu beklentilere cevap vermek ve çığır açan teknolojiler geliştirmek için çalıştığını ifade etmektedir.

Elektrikliye Geçiş Hedefi:

Elektrikli güç aktarma sistemine geçiş, Stellantis’in Dare Forward 2030 stratejik planının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Şirket, 2038’e kadar net sıfır karbonlu bir şirket olma hedefi doğrultusunda dünya genelinde enerji depolamaya yönelik alternatif teknolojilerin geliştirilmesine yatırım yapmaktadır.

Tiamat’ın Gelecek Planları:

Fransız Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi’nin bir yan kuruluşu olan Tiamat, elde edilen gelir ile sodyum iyon batarya fabrikasının inşaatını başlatmayı ve BEV uygulamaları için ikinci nesil ürünlerin üretimini büyütmeyi planlamaktadır. Stellantis Ventures’ın bu amaç doğrultusunda Tiamat’a yaptığı yatırım büyük önem taşımaktadır.

İlgili Haber  Google'da 14 Şubat Sevgililer Günü Oyunuyla Şaşırtıcı Sürpriz!

Stellantis Ventures:

Stellantis Ventures, otomotiv ve ulaşım sektörleri için ileri teknolojiler geliştiren start-up şirketlerine yatırım yapmayı hedefleyen bir kurumsal girişim fonudur. Kurulan ilk girişim fonu olma özelliğini taşıyan Stellantis Ventures, portföy şirketlerine hızlı ve etkili şekilde değer yaratma konusunda destek sağlamaktadır.


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor