Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sözleşmeli Öğretmenlik Uygulamasının Sonlandırılması Gereklidir

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı: Sözleşmeli Öğretmenlik Uygulaması Sonlandırılmalıdır

Eğitim-öğretim yılının ilk yarısını değerlendiren Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, sözleşmeli öğretmenlik uygulaması konusunda, “Öğretmenler odasında ayrımcılık oluşturan, mesleği ve öğretmenin itibarını zedeleyen sözleşmeli öğretmenlik uygulaması sona erdirilmeli, atamalar kadrolu yapılmalıdır” dedi.

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan’ın Değerlendirmesi

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, 2023-2024 eğitim öğretim döneminin 1.yarısının sona ermesi dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu. Arslan, yeni bir eğitim felsefesi, köklü müfredat değişikliği ve öğretmenlerin taleplerini ele aldı. Ayrıca, öğretmenlerin yer değişikliği, mesleki hakları ve deprem bölgesindeki eğitim çalışanlarının sorunlarına da değindi.

Eğitim Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri

Arslan, bir eğitimcinin, eğitim hizmetini verirken, hayatın günlük sıkıntılarından arınmış bir zihinsel yoğunlukla kendini işine vermesi gerekliliğini vurguladı. Bu bağlamda, öğretmen açığının kapatılması, sözleşmeli öğretmenlikten kadroya geçiş süreçlerinin düzenlenmesi, kariyer basamakları ve meslek kanunundaki eksikliklerin giderilmesi, deprem bölgesinde görev yapan eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Eğitim Çalışanlarının Güvenliği

Arslan, 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun gözden geçirilerek öğretmen atamalarında liyakat esasının benimsenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, eğitim kurumu yöneticiliği, öğretmen kökenli şube müdürlerinin sorunları, okul temizlik ve güvenlik personeli açığı konularında çözüm önerileri sundu.

Deprem Bölgesindeki Eğitim Çalışanlarının Durumu

Deprem bölgesinde görev yapan eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunların çözümü için öncelikli bir strateji izlenmesi gerektiğini belirten Arslan, bu konuda alınması gereken tedbirlerin acil olduğuna dikkat çekti. Özellikle deprem bölgesinde çalışan eğitimcilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Haber  Öğretmenlerin Bulunduğu Araç Kaza Yaptı: 6 Kişi Yaralı - Şehrivan | Van Haber | Van Haberleri

Şiddet Olaylarına Karşı Tedbirler

Arslan, artan şiddet olaylarının önüne geçilmesi için caydırıcı cezaların verilmesi, eğitim çalışanlarına karşı işlenen suçlarda hukuki destek sağlanması ve sokak köpekleri sorununa acilen çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Yazar: Kadir Kaplan

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!