Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sömestr Tatilinde Öğrencilere ve Velilere Sunulan CafeSiyaset’in Önerileri

Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl

Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili: Önerilerle Verimli Bir Sömestir Tatili

Tatilin Keyfini Çıkarmak: Karneden Bağımsız Dinlenmeye Hakkınız Var

Öğrencilerin tatil dönemlerinde sadece akademik başarılarını değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal iyilik hallerini de göz önüne alınarak dinlenmeye ihtiyaçları olduğunu unutmamalıyız. Bir sonraki dönemde daha iyi performans görebilmek için tatilde hem dinlenme hem de ders çalışma dengesinin kurulmasının önemini vurgulayabiliriz.

Derslerden Kopmamak: İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Çalışma Önerileri

İlkokul öğrencileri her gün bir saat tekrar yaparak ilk dönem konu eksiklerini kapatabilirler. 5-6-7. sınıf öğrencilerimiz ise her gün iki saat birinci dönem tekrarı yaparak derslerden kopmamış olurlar ve eksik kalan konuları tamamlayabilirler. 8. sınıflar ise sınava hazırlık sürecinde oldukları için kendilerine özel bir ara tatil programı yapmalı ve sömestir tatilini iyi değerlendirmeliler.

Kitaplara Farklı Bir Bakış: Okumayı Oyunlaştırmak

Okumayı sevmeyen öğrenciler için tatilde boş vakitlerini kitap okuyarak geçirmelerini tavsiye ediyoruz. Kitapçıya gidip kendi istedikleri kitabı satın alıp okumaya başlamalarını teşvik edebiliriz. Ayrıca aile üyeleriyle yapacakları “sömestir challenge” ile kitap okumayı oyunlaştırarak çocukların kitap okumaya olan heveslerini artırabiliriz.

Çocukları Keşfetmek: Farklı Etkinlikler ve Aktiviteler

Sömestir tatili denince veli ve öğrencilerin akıllarına genellikle hep aynı etkinlikler gelir. Fakat bu etkinlikler dışında öğrencilerimizi çeşitli aktivitelere de yönlendirmeli ve kendilerini keşfetme fırsatı verebilmeliyiz. Sinemaya veya tiyatroya gitmek, farklı kuruluşların çocuklar için gerçekleştirdiği atölye çalışmalarına öğrencileri teşvik etmek, müze gezmek, internet sitelerinde yer alan evde yapılabilecek etkinlikleri, aktiviteleri araştırıp ailece gerçekleştirmek, öğrencilerin arkadaşlarıyla vakit geçireceği ortamlar yaratmak, hobilerine veya spor dallarına yönelmelerini sağlamak, internet üzerinden yabancı dil konuşma çalışmalarına katılmalarına teşvik etmek ve yakınları ziyaret bu aktiviteler arasında yer alabilir.

İlgili Haber  Nijerya'da Kaçırılan Öğrenci ve Öğretmenler Serbest Bırakıldı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.