Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siverekli Öğrencilerin Avrupa’da Staj Deneyimi

Siverek Nesibe Hatun Mesleki

Siverek Nesibe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Avrupa’da İş Temelli Öğrenme Süreçlerini Tamamladı

Deniz Mahsulleri ve Su Ürünleri Staj Programı

Siverek Nesibe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘İş Birliği, Güç Birliği, Avrupa Birliği’ projesi kapsamında yurtdışında iş temelli öğrenme süreçlerini başarıyla tamamladı. 9 öğrenci Viyana’da, 9 öğrenci ise Almanya’da deniz mahsulleri ve su ürünleri hazırlama, pişirme ve sunma teknikleri konusunda eğitim aldı.

Mesleki Becerilerin Kazanılması

Öğrenciler staj programı sayesinde deniz mahsulleri ve su ürünleri alanında mesleki beceriler kazandı. Bu beceriler, iş hayatına atılmaları ve başarılı birer iş kadını olarak işgücüne katılmaları için fırsat sunacak.

Kültürel ve Dil Becerilerinin Geliştirilmesi

Projeye katılan öğrenciler, farklı kültürleri yaşayarak tanıma fırsatı buldu. Ayrıca, Avrupalılık bilinci kazandılar ve kültürel hoşgörüyü benimsediler. Bu süreçte, İngilizce iletişim kurarak yabancı dil yeterliliklerini de geliştirdiler.

Okul Müdürü Abdullah Konak, “Projemizle farklı kültürleri yaşayarak tanıyan öğrencilerimiz Avrupalılık bilinci kazanmış, kültürel hoşgörüyü benimsemiştir. Avrupa hareketliliğinde sürekli olarak İngilizce iletişim kuran kızlarımızın yabancı dil yeterlilikleri de gelişmiştir. Tek bir hareketlilik faaliyeti ile çok yönlü kazanımlar elde etmemizi sağlayan Türkiye Ulusal Ajansına teşekkür ederiz” dedi.

İlgili Haber  Vali Aygöl, Dodurga’da Öğrenci ve Öğretmenler Buluştu - Bilecik Yarın Gazetesi - HABER

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Samsun’da Öğrencilere Siber Suçlar ve
Sıradaki Haber Samsun’da Öğrenci ve Öğretmenlere Siber Suçlar ve Zararlı Yazılımlara Karşı Alınabilecek Tedbirler Anlatıldı