Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sıradışı Bir Sonraki Planımız Ne?

TikTok, 2024 İçin Pazarlama

TikTok, 2024 İçin Pazarlama Stratejilerini Belirleyecek “Yaratıcı Cesaret” Kavramına Odaklanıyor

2024 sonuçlarına göre TikTok, işletmeler için önemli bir rapor olan What’s Next (Sırada Ne Var) Raporu’nda, “Yaratıcı Cesaret” kavramına odaklanıyor. TikTok, markalardan beklentilerin büyük olduğunu ve Yaratıcı Cesaret’in işletmeler için kilit bir faktör olduğunu belirtiyor.

Markalardan Beklentiler ve TikTok’un Rolü

TikTok, tüketicilerin özgünlük ve ilham bulma konusundaki beklentilerine yanıt verirken, platformun farklı geçmişlere ve kültürlere sahip kullanıcıları bir araya getirerek işletmelere yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı sunduğunu vurguluyor. TikTok Türkiye İş Birlikleri Yöneticisi Barış Aldanmaz, rapora ilişkin yaptığı değerlendirmede platformun yaratıcı ekosistemde gördüğü yetenekler sayesinde işletmelere büyük fırsatlar sunduğunu belirtiyor.

Trendleri Belirleyen Faktörler

  1. Merak
  2. Hikaye Anlatıcılığı
  3. Güven

Merakın Gücü

Rapora göre TikTok kullanıcıları, platformda sadece eğlenceli ve ilham verici içerikler aramıyor, aynı zamanda birçok farklı bakış açısını keşfetme ve yeni şeyler deneme potansiyeli buluyor. Bu da markalar için çeşitli, keyifli ve faydalı içerikler oluşturma fırsatı sağlıyor.

Hikaye Anlatıcılığının Etkisi

TikTok kullanıcıları, geleneksel hikaye anlatımının alışılmış kalıplarını tersine çevirerek çeşitli konuları ele alan bir ortam oluşturdu. Rapor, meraklandırmayı amaçlayan reklamların daha uzun süre izlendiğini gösteriyor. Ayrıca Türkiye’deki kullanıcıların reklamları diğer platformlara göre daha heyecan verici buldukları belirtiliyor.

Güven Eksikliğinin Giderilmesi

Tüketiciler, markalardan olumlu toplumsal değişime liderlik etmelerini ve şeffaflık göstermelerini bekliyor. TikTok raporuna göre Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 42’si, TikTok’ta izledikleri reklamların ilgili ürün veya hizmete olan güvenlerini artırdığını belirtiyor. Kullanıcılar ayrıca TikTok’ta markalı içeriklerin diğer platformlara göre daha güvenilir ve bilgilendirici bulunduğunu belirtiyor.

İlgili Haber  Alpine A110 Ailesi, Türkiye Pazarına Giriş Yaptı, Satış Fiyatları Açıklandı - Otomobil Haberleri

What’s Next Metodolojisi

Bu rapor, genellikle nicel çevrim içi anketler, örnek bir TikTok ortamında uyaranlara maruz kalma ve / veya gelişmiş analitik dahil olmak üzere karma yöntem yaklaşımlarını kullanan birden fazla üçüncü taraf tarafından yaptırılan araştırma çalışmalarında toplanan Global TikTok Pazarlama Bilimi ekibinden gelen verilerle büyük ölçüde desteklenmektedir. Rapor, 2022 ve 2023 yıllarındaki çalışmalara odaklanmakta ve 2023 ve 2024 yıllarında oyundaki daha büyük trend güçlerine değinmektedir.

2024 model sosyal medya trendleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor