Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şimşek’ten Gençlere ‘Kara Para’ Uyarısı: Hayatınızı Tehlikeye Atmayın!

Hazine ve Maliye Bakanı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesi Konusunda Kamuoyunu Bilinçlendirme Çalışmalarını Anlattı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmaları kamuoyunu bilinçlendirmek için anlattı. Bu konuda yapılan çalışmaların kamuoyunun bilinçlenmesinin kritik bir rol oynadığını vurgulayan Şimşek, özellikle üniversite öğrencilerinin bu konuda farkındalık artırıcı çalışmalara önem verdiklerini belirtti. Üniversite öğrencilerinin, hesap kullandırma faaliyetlerinde bulunabileceklerini söyleyen Şimşek, bu durumun kara para aklayan veya terörü finanse eden kişilere yardım ettiğini ve gençlerin geleceklerini risk altına soktuğunu ifade etti.

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Bilgilendirme ve Uyarılar

Şimşek, bu konuda üniversite öğrencilerine yönelik yapılan bilgilendirme ve uyarı çalışmalarının önemine değindi. Mesleki eğitimdeki öğrencilerin staj ücretleri için açtıkları hesapların da bu konuda risk oluşturabileceğine dikkat çeken Şimşek, gençleri bilinçlendirmenin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, MASAK’ın YÖK, RTÜK ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliği yaparak, üniversite öğrencilerini bilinçlendirmek amacıyla afişlerin ve kamu spotlarının hazırlandığını belirtti.

Ortaöğretim Düzeyinde Gençlerin Bilinçlendirilmesi

Bununla birlikte, Şimşek, ortaöğretim çağındaki gençlerin de bilgilendirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışmalar yapacaklarını açıkladı. Bu bilgilendirme faaliyetleriyle suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi konusunda gençlerin bilinçlenmesinin hedeflendiğini belirtti.

Yasal Mevzuat ve Kurumsal Yapının Güçlendirilmesi

Şimşek, suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi konusunda yasal mevzuatın güçlendirilmesi ve MASAK’ın kurumsal yapısının güçlendirilmesiyle ilgili faaliyetlere devam edeceklerini ve vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi açısından önem taşıyan kara parayla mücadele konusunda kararlı olduklarını ifade etti.

İlgili Haber  Tarihçiler Kırıkkale'de bir araya geldi

Adli Mercilerle İşbirliği

MASAK’ın suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanının önlenmesi konusunda kolluk kuvvetleri ve adli mercilerle işbirliği içinde aralıksız çalıştığını belirten Şimşek, bu konuda yapılan çalışmaların suç şüphelerinin kesinleştirilmesi, yeni suç ağlarının deşifre edilmesi ve suçtan elde edilen kara paranın engellenmesi konusunda önemli katkılar sağladığını vurguladı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler