Trend Micro’nun Çocuklara Yönelik Siber Güvenlik Eğitimi Programı

Günümüzde çocuklar, dijital dünyada gezinme konusunda becerikli gibi görünseler de, online risklere karşı savunmasız kalabiliyorlar. Trend Micro, bu konuda farkındalık yaratmak ve çocukları siber tehditlere karşı daha dirençli hale getirmek için ücretsiz bir eğitim programı başlattı.

İnternet Güvenliği Serisi Programı

Trend Micro Cyber Academy kapsamında hazırlanan eğitim programı, 7-10 yaş arası çocuklara yönelik. 11 farklı konuyu kapsayan bu program çocuklara, siber güvenlik, sağlıklı alışkanlıklar, kamera güvenliği, online geçirilen zaman, nezaket, güvenlik ayarları, yanlış bilgiler ve telif hakkı konularında eğitim sunuyor.

ISKF’nin Etkisi

2008 yılından bu yana yürütülen ISKF girişimi, 19 ülkede faaliyet gösteriyor. Bu program kapsamında genç dijital vatandaşlara etkileşimli videolar ve anlatımlarla dijital dünyada nasıl güvenli kalacaklarını öğretiyor. Yaklaşık 10 bin çocuğa ve ailesine ulaşmayı hedefleyen bu program, siber güvenlik alanında önemli bir kaynak olarak öne çıkıyor.

ISKF ile İlgili Rakamlar

ISKF’nin etkisi bugüne kadar 444 öğrenciye, 356.010 aileye ve 13 farklı ülkeden 4.470 katılımcıya ulaştı. Ayrıca 312 etkinliğe ev sahipliği yapılırken, 367 Trend Micro çalışanı gönüllü olarak görev yaptı.