Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sektör İçi Okul Modeli: Yenilikçi Eğitim Projemiz Hayata Geçiyor!

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu Yeni Bir Okul Modeli Hayata Geçiriyor

Samsun’da Sektörel İş Birliği Toplantısı Düzenlendi

Mesleki eğitimi geliştirmeye yönelik adımların atılarak iş dünyasının istihdam ihtiyacına yönelik sektörel iş birliğinin konuşulduğu toplantıda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu’nun katılımıyla Sektörel İş Birliği Toplantısı düzenlendi. Toplantıda iş dünyasından birçok temsilci katıldı.

Yeni Bir Okul Modeli: Sektör İçi Okul Modeli

Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, “Mesleki eğitimi bütün insanlığın yararına sadece teknolojik anlamda değil, yeni kültürel birikimi o Anadolu irfanının Ahilik geleneği ile birlikte oluşturduğu sistemle alakalı tüm insanların huzuruna göstermek gibi bir sorumluluğu içerisinde barındırıyor. Biz Milli Eğitim Bakanlığı’nda ilk yapmaya çalıştığımız mevzulardan birisi de meslek, eğitimin algısını düzeltmek olacak. Bunun için topyekun birlikte gayret göstereceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Sektör İçi Okul Modeli

Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, “Yeni dönemde biz adını sektöre entegre dediğimizi bir modeli hayata geçireceğiz. Sektöre entegre okul modeli. Ne demek bu? Okullarımızın alanlarının Samsun’un iş dünyasının, ticaret erbabının, firmalarımızın, sanayicimizin ihtiyaç duyduğu alanlarla ilişkilendirmektir. Okullarımızın bir şekilde alan ve dallar bağlamında sektörle, entegre haline getirelim. 11. sınıftan itibaren çocuklarımızın işletmede eğitim ve öğretim ilişkisini iç içe aldıkları mekanizmayı birlikte inşa edelim. Yeni bir okul modelini hayata geçiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Çocukların Geleceğine Yatırım

Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, “Bizim çocuklarımızın en büyük özelliği girişimci olmaları olacak. Yarın bir gün kendi işlerini kuracaklar” dedi. Ayrıca, “Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkma noktasında hepimiz fedakarlık içerisinde olalım” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber  Ankara MEB'de 2024 Yılı Yöneticiliği Boş Olan Eğitim Kurumları ile Görev Süresini Tamamlayan...

Mesleki Eğitimde Ahilik ve Fütüvvet Dersleri

Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu, “Bu yıl eğitim programlarımıza Ahilik ve fütüvvet derslerini koyduk. Çünkü biz artık çıraklarımızın ustayla kurduğu ilişkilerde ahlak zemininde sadece kendisinin kazandığı değil, komşusunun da ne kadar kazandığını ve kazanması gerektiğini bilen mesleki eğitimin böyle bir zeminde hareket edeceği yeni bir vizyonu hep bir arada başta gayret veren hocalarımızla yapmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Samsun’da Mesleki Eğitimlerde Alt Yapı Konusunda Çok İleri

Samsun Valisi Orhan Tavlı ise, “Samsun da mesleki eğitimlerde alt yapı konusunda çok ileride. Bize düşen bunları daha çok gencimizle buluşturmaktır. Daha çok fonksiyon yüklemektir. Bu konuda Samsun iş dünyası temsilcilerine güveniyorum” ifadelerini kullandı.

Görsel: Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu: "Sektör içi okul modelini hayata geçiriyoruz"

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler