Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sanayi İşbirliği: Yeniden Şekillendirme Süreci

“`html Sektör Kampüste Programı,

“`html

Sektör Kampüste Programı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu iş birliğiyle gençleri teknoloji sektörü ile buluşturuyor

İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Sektör Kampüste Programı kapsamında iş birliği protokolünü imzaladı. Program, sektör çalışanları ile üniversite öğrencilerini bir araya getirerek gençleri blokzincir, yapay zekâ, bulut bilişim, dijital dönüşüm, ileri imalat gibi konularda öncü teknoloji firmaları ve sektör profesyonelleri ile buluşturmayı hedefliyor.

İş Dünyası ile İç İçe Eğitim Modeli

Protokolle, iş dünyası ile iç içe bir eğitim modelinin geliştirilmesi ve iş dünyasının üniversite içine dahil edilmesi hedefleniyor. Böylelikle, gelişen teknolojilere yönelik ihtiyaç duyulan yetkinliklerin uygulamalı çalışmalarla geliştirilmesi ve firma ile üniversitelerin karşılıklı olarak gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Millî Teknoloji Hamlesi Hedefleri

Bakan Kacır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yürütülen “Türkiye Yüzyılı” hedefine odaklanarak, millî teknoloji hamlesine güç katacaklarını belirtti. Gençlerin önlerindeki engelleri kaldırarak, onlara geleceğin yetkinliklerini kazandırmayı tarihi bir sorumluluk olarak gördüklerini vurguladı.

Üniversite-Sanayi İş Birliği

Bakan Kacır, Sektör Kampüste Programı’nın ilk uygulamasının uzaktan eğitim portalı üzerinden 20 paydaş üniversite ve alanında uzman 20 paydaş firma ile başlatıldığını ve bin 500’ü aşkın öğrenciyle buluşturulduğunu açıkladı. Ayrıca, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da üniversite-sektör iş birliğini daha da geliştirecek adımların atılmasının mümkün olacağını belirtti.

“`
Bu yapılandırılmış veri HTML formatına dönüştürülmüştür ve Google’ın yapılandırılmış veri makale şemasına uygun hale getirilmiştir. Her bölüm uygun başlıklarla ayrılmış ve haber metni SEO uygun anahtar kelimelerle ve tutarlı bir dil kullanılarak yeniden yazılmıştır.

İlgili Haber  İstanbul Ekibi Okul Sporları Gençler Hentbol Türkiye Birinciliği’nde Şampiyon oldu

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler