Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık-Sen’den YÖK Başkanı Özvar’a Üniversite Hastanelerinde Çalışanların Sorunları Raporu

Sağlık-Sen Genel Başkanı YÖK
Sağlık-Sen Genel Başkanı YÖK Başkanı ile Görüştü

Sağlık-Sen Genel Başkanı YÖK Başkanı ile Görüştü

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ile üniversite hastanelerinde çalışanlara yer değişikliği hakkı verilmesiyle ilgili model önerilerini ve ‘Üniversitelerde Görev Yapan Sağlık Çalışanları İçin Taleplerimiz’ raporunu paylaştı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Yasin Barutcu ve Mustafa Irgatoğlu ile Ankara Üniversiteler Şube Başkanı Ercan Öztürk, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ı ziyaret etti.

YÖK’te gerçekleşen ziyarette, Sağlık-Sen tarafından hazırlanan ‘Üniversite Hastaneleri Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu’ hakkında detaylı bilgi verildi. Yer değişikliği için kurdukları platformda bugüne kadar 396 eşleşme sağlandığını söyleyen Başkan Doğan, yer değişikliği taleplerinin sağlanmasıyla büyük bir sorunun çözüleceğini dile getirdi. Üniversite hastanelerinde görev yapan çalışanlara becayiş hakkı verilmesini de gündeme getiren Doğan, bu konudaki çözüm önerilerini YÖK Başkanı Özvar’a anlattı.

YÖK Başkanı İle Görüşme

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gündeme getirilen konular üzerine bir çalışma yapacaklarını ifade etti.

YÖK Başkanı Özvar’a sunulan raporda öne çıkan talepler ise şu şekildedir;

‘Üniversitelerde Görev Yapan Sağlık Çalışanları İçin Taleplerimiz’ Raporundaki Talepler

“Üniversitelerde görev yapan sağlık çalışanlarına yer değişikliği hakkı verilmelidir. Üniversiteler arası becayiş hakkı verilmelidir. Aile birliği mazeretine bağlı olarak üniversite hastanesinden Sağlık Bakanlığı’na geçişte muvafakat şartı kaldırılmalıdır. Teşvik ek ödeme oranları, birim-alt birim gelir gider dengesine bakılmaksızın tavandan ödenmelidir. Özel işlem farkı tüm çalışanlara verilmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan memurların genel idari hizmetler sınıfına atanmaları sağlanmalıdır. Gece saatlerinde nöbet tutanlara artırımlı nöbet ücreti verilmelidir. Nöbet ücretlerinin hesaplanmasında kullanılan gösterge rakamları artırılmalıdır. Mevcut giyim yardımlarına ilave olarak; yılda 2 takım özel görev kıyafeti verilmelidir. Sertifika sahibi sağlık çalışanlarının, sertifikasına uygun hizmet sunum alanında görev yapması halinde kadro/görev unvan katsayılarına ilave puan eklenmelidir. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları düzenli aralıklarla yapılmalıdır.” 


İlgili Haber  Başkan Adayı Belirlendi - Düzce Öncü Haber, Öncü TV, 100.2 Öncü FM

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler