Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sadık Ahmet” Filminin Galası Heyecanla Gerçekleşti

TRT Ortak Yapımı “Sadık

TRT Ortak Yapımı “Sadık Ahmet” Filminin Galası Gerçekleşti

1947 Yılında Doğan Dr. Sadık Ahmet’in Siyasi Mücadelesi

1947 yılında Gümülcine’de doğan ve tıp eğitimi aldıktan sonra Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin birçok hakkının devlet tarafından hiçe sayılmasına karşı siyasi bir mücadele sürdüren Dr. Sadık Ahmet’in hikâyesini anlatan TRT ortak yapımı “Sadık Ahmet” filminin galası Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Gala, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın ev sahipliğinde düzenlendi.

Katılımcılar Arasında Yüksek Düzeyli Konuklar Bulunuyordu

Gala, çeşitli yüksek düzeyli konuklar ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. Edirne Valisi Yunus Sezer, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadıkahmet, oğlu Levent ile kızı Funda Sadıkahmet, filmin oyuncuları, yapım ekibi ile sanat ve kültür dünyasından birçok davetli katıldı.

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın Açıklamaları

Gösterim öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT’nin sinema alanında marka değerini artırmaya yönelik çalışmalarından bahsederek, “TRT, sinema alanında marka değerini gün geçtikçe yükseltiyor. Bunun en temel göstergelerinden biri dünyanın en önemli film festivallerinden çok önemli ödüllerle dönüyor olması. TRT, Sadık Ahmetlerin hikayesini anlatmaya tüm gayretiyle devam edecek,” şeklinde konuştu.

Oyuncuların ve Ailenin Açıklamaları

Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadıkahmet, eşinin hikayesinin beyaz perdeye aktarılmasına dair duygularını paylaşırken, oğlu Levent ve kızı Funda ise filmde babalarının hikayesinin anlatılmasından dolayı mutluluklarını ifade ettiler. Filmin oyuncuları da karakterlerini canlandırmaktan ve hikayenin anlatılmasından duydukları gururu dile getirdiler.

İlgili Haber  Antalya'da Çekilen Bir Hollywood Filmi: The Ministry of Ungentlemanly Warfare Sonbaharda Geliyor

Filmin Teknik Detayları

Film, Batı Trakyalı Müslüman Türklerin efsanevi lideri Dr. Sadık Ahmet’in hayatını ve mücadelesini anlatıyor. Senaryosunu Mert Dikmen’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Hakan Yonat’ın üstlendiği filmin 2 Şubat’ta vizyona girmesi planlanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Turgay Aydın, Nur Fettahoğlu, Erkan Can, Ozan Akbaba, Renan Bilek, İlker Aksum, Taner Rumeli, Burak Satıbol, Uğur Yücel, Erdal Beşikçioğlu, Suzan Kardeş ve Doğukan Güngör gibi isimler bulunuyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.