Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sadık Ahmet” Filminin Gala Gösterimi Yapıldı!

TRT ortak yapımı “Sadık

TRT ortak yapımı “Sadık Ahmet” filmi, Atatürk Kültür Merkezi’nde tanıtıldı

TRT’nin sinema alanındaki marka değeri artıyor

TRT, son yıllarda sinema alanındaki çalışmaları ile marka değerini arttırıyor. Yapılan ortak yapımlar, Türk sinemasına ve dünya sinemasına önemli katkılar sunuyor. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT’nin bu alandaki çalışmalarının önemine vurgu yaparak, dünya çapında pek çok film festivalinden önemli ödüllerle döndüklerini belirtti. Sobacı, TRT’nin sinema alanında marka değerini her geçen gün arttırdığını ifade etti.

TRT, Sadık Ahmet’in hikayesini anlatmaya devam edecek

TRT’nin misyon yüklü işlerinden biri olan “Sadık Ahmet” filmi, Batı Trakya Türklerinin mücadelesini dünya çapında tanıtmayı hedefliyor. Dr. Sadık Ahmet’in hayatı ve mücadelesi, film ile bir kez daha gündeme gelecek. TRT Genel Müdürü Sobacı, TRT’nin bu tür önemli projelere destek vererek, Türk tarihini ve kültürünü dünya ile paylaşmaya devam edeceğini belirtti.

Sadık Ahmet’in ailesinden duygusal açıklamalar

Film galasına katılan Dr. Sadık Ahmet’in eşi ve çocukları, duygusal açıklamalarda bulundular. Eşi Işık Sadıkahmet, eşini kaybettiği tarihi hiç unutmadığını ve filmde onu tekrar yaşayacağını ifade etti. Oğlu Levent Sadıkahmet ise filmde babasının mücadelesinin tüm Türk dünyasında yankılanmasını umut ettiğini dile getirdi. Kızı Funda Sadıkahmet ise TRT’ye ve film ekibine teşekkürlerini iletti.

Film 2 Şubat’ta vizyona girecek

Gösterim öncesi yapılan açıklamalarda, “Sadık Ahmet” filminin 2 Şubat’ta vizyona gireceği duyuruldu. Senaryosunu Mert Dikmen’in kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Yonat oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Turgay Aydın, Nur Fettahoğlu, Erkan Can, Ozan Akbaba gibi başarılı isimler bulunuyor.

İlgili Haber  Cillian Murphy'nin Bir Tutam Saçı, Oppenheimer Yıldızı İçin Satışa Çıktı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.