Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Retmen Arkadaşımla 15 Bin Civarı Yakınlıkta Özel Sohbet

Bakan Tekin, Erzurum Atatürk

Bakan Tekin, Erzurum Atatürk Üniversitesinde Üniversitelerin Gelişimini Değerlendirdi

Bakan Tekin, Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsündeki 15 Temmuz Milli Spor Salonu’nda katıldığı “Maarif Buluşmaları” programında, üniversitelerin bugüne kadar önemli gelişim gösterdiğini ifade etti. Hem 1990’lı yıllarda Türkiye’deki akademik yapı hem de içinde bulunduğu dönemde Türkiye’deki akademi hakkında tecrübe sahibi olduğunu dile getiren Tekin, şunları söyledi:

“Üniversiteler 1990’lı Yıllarla Kıyasla Kabul Edilemez Düzeyde”

“1994 yıllarında bırakın asistanlarda bilgisayar bulmayı, bölüm bilgisayar adıyla bir bilgisayarımız vardı. Bölümdeki tüm araştırma görevlileri bilgisayar odasının kapsına saat yazardık, o saatlerde gidip 15-20 dakika bilgisayar kullanabilme hakkımız vardı. Asistanın sabah üniversiteye geldiğinde ‘sıranızı değiştirdik’ ifadesiyle karşı karşıya kalması, hiçbir hukuki gerekliliği olmadan böyle bir durumla karşı karşıya kalmak, atınız davada karar lehinize çıkarken bölge idarede hiçbir yasal düzenleme değişmemesine rağmen bozulduktan sonra aynı heyetin 3-0 aleyhinize karar verdiği bir Türkiye’de yaşadık.”

“Yaklaşık 15 Bin Öğretmen Arkadaşımızla Birebir Sohbet Ettik”

Haziran ayından beri Bakanlık yaptığını hatırlatan Tekin, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 15 bin civarında öğretmen arkadaşımızla birebir sohbet ettik. Bunun bize bir avantajı var en canlı kıvılcımıyla görevli öğretmen arkadaşımızı dinleyebiliyorsunuz. Derdi, sıkıntısı olan gelip problemlerini anlatabiliyor. Türkiye’deki mevcut anayasal düzey gereği YÖK, YÖK’nün konumu ve üniversitelerle ilişkisiyle ilgili böyle bir noktadayım. Üniversitelerdeki öğretim elemanlarının sorunlarını yansıtabileceği, mekanizmaların sağlıklı hale getirilmesi için en azından adım atılması gerektiğini düşünüyorum. Burada da bu anlamda böyle bir söyleşi yapmak istedik.”

Bakan Tekin daha sonra beraberindekilerle Sabancı İlkokulu ile Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

İlgili Haber  Okul Bahçesinde Öğretmene Kafa Atarak Burnunu Kırdı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Kahramanmaraş’ta Etüt Merkezi Sahibi Emekli
Sıradaki Haber Emekli Öğretmenin Talihsiz Sonu: Oğlunu Vuran Sonra Kendini Vurdu