Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rektör Özkan, Antalya Dayanışma Grubu İle Bir Araya Geldi!

Akdeniz Üniversitesi Rektörü, Antalya

Akdeniz Üniversitesi Rektörü, Antalya Dayanışma Grubu Toplantısında Konuştu

Antalya Dayanışma Grubu Toplantısı

Antalya Dayanışma Grubu tarafından Hilton Otel’de düzenlenen toplantıya, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan katıldı. Toplantıda iş insanları, üniversite ve son dönem projeleri hakkında sorular yöneltti, Rektör Özkan ise bu soruları cevapladı.

Akdeniz Üniversitesi’nin Durumu ve Hedefleri

Rektör Özkan, göreve geldiği günden bu yana üniversitenin Antalya ile ilişkisini güçlendirmeye çalıştığını belirtti. Ayrıca üniversitenin sıralamadaki konumunu iyileştirmeyi ve Türkiye’nin ilk yeşil enerjili üniversitesi olmayı hedeflediklerini vurguladı.

Yeşil Enerji Projeleri

Türkiye’nin ilk yeşil enerjili üniversitesi olma hedefi doğrultusunda, Akdeniz Üniversitesi’nin Korkuteli’nde 30 Megavatlık bir Güneş Enerji Santrali projesi bulunduğunu açıkladı.

Diğer Projeler ve Çalışmalar

Rektör Özkan ayrıca, üniversitenin hastane otopark sorununu çözdüğünü, sağlık turizmine katkılarına değindi. Ayrıca kanser aşısı ve yapay organ çalışmaları üzerinde de detaylı bilgi verdi.

Tarım Teknokenti Projesi

Antalya Teknokenti’nin Türkiye’deki konumu hakkında bilgi veren Rektör Özkan, Aksu’daki üniversite arazisinde bir tarım teknokenti planladıklarını ve bu projeyle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Güney Kariyer Fuarı Daveti

Rektör Özkan, Cuma günü gerçekleştirilecek olan Güney Kariyer Fuarı’na katılımcıları davet ederek, fuar hakkında bilgi verdi. Akdeniz Üniversitesi liderliğinde 14 üniversitenin katılımıyla 250 sektörün stant kuracağını ve öğrencilerle sektör temsilcilerinin bir araya geleceğini ifade etti.

İlgili Haber  Leukemi Araştırmasının 30 Yıllık Çözümü: Neden Çöp Oldu?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler