Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rektör Erdal, 2024 Dünya Dijital Eğitim Konferansı’na Katıldı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, 2024 Dünya Dijital Eğitim Konferansı’na Katıldı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Şangay’da düzenlenen 2024 Dünya Dijital Eğitim Konferansı’na katıldı.

Çin Halk Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO Çin Milli Komitesi, Şangay Belediyesi ve Çin Açık Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen konferansta Rektör Erdal, Anadolu Üniversitesi’nin 42 yıllık uzaktan eğitim deneyimini katılımcılara aktardı.

Rektör Erdal, tüm dünyanın önde gelen üniversitelerinin katıldığı 2024 Dünya Dijital Eğitim Konferansı’na ilişkin şunları söyledi:

“Dünyanın her yerinden köklü ve başarılı üniversitelerin katıldığı konferansta Anadolu Üniversitesinin açık ve uzaktan eğitim alanındaki 42 yılı bulan tecrübelerini paylaştık. Eğitimde açıklık felsefesi, fırsat eşitliğini ve bilginin insanlığın ortak varlığı olduğu fikrini destekleyerek yaşam boyu öğrenme süreçlerini hızlandırıyor. Açık ve uzaktan eğitim alanında birçok ilki hayata geçirmiş bir üniversite olarak dijital çağın yükseköğretime ve özellikle açık üniversitelere getirdiği fırsatların farkındayız. Bilgi birikimimiz ve köklü deneyimimiz ile nitelikli yükseköğretim hizmetlerini uluslararası alanda sunmaya ve eğitim yoluyla insanlığın ortak refahına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

İlgili Haber  Milli Eğitimde Parçalanma: Diyanet ve Gerici Vakıflara Devir

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!