Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Raylı Sistem Hattı 89 Kilometreye Ulaşacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Raylı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Genişletme Projesi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Raylı Sistem Ağını Genişletiyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehir içi ulaşım meselesinin çözümü için raylı sistemlerin önemine vurgu yaparak, mevcut 57 kilometrelik raylı sistem ağını 89 kilometreye çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Aktaş, yeni dönemde Üniversite-Görükle-Kurtuluş ve Çalı-Demirtaş hatlarını ekleyerek toplu taşıma alanında önemli bir dönüşüm gerçekleştirileceğini belirtti.

Raylı Sistem Ağına Yeni Hatlar Eklenecek

Bursa’da mevcut raylı sistem ağına yapılacak eklemelerle toplam uzunluğunun 89 kilometreye çıkarılacağını belirten Başkan Aktaş, şehrin farklı bölgelerini raylı sistemle buluşturacaklarını söyledi. Bursaray hattında yapılan sinyalizasyon optimizasyonu ile hattın kapasitesini artıran Başkan Aktaş, Kent Meydanı-Terminal tramvay hattının işletmeye alınmasıyla kentsel dönüşümü desteklediklerini ve raylı sistem ağını genişlettiklerini kaydetti.

Raylı Sistem Genişletme Projesi

Üniversite-Görükle-Kurtuluş Hattı

Üniversite-Görükle-Kurtuluş hattındaki çalışmaların başladığını açıklayan Başkan Aktaş, bu yeni hattın üniversiteden Görükle merkeze raylı sistemle erişimi sağlayacağını ve aynı zamanda Kurtuluş bölgesindeki yerleşim alanlarını metro ile buluşturacaklarını söyledi.

Çalı-Demirtaş Hattı

Başkan Aktaş, 2035 yılı Ulaşım Master Planı’nda yer alan Çalı-Demirtaş metro hattına da önümüzdeki dönemde başlayacaklarını belirterek, bu hattın Bursa’da kuzey-güney yönünde ilk olma özelliği taşıdığını ve sanayi ve nüfus yoğunluğu olan bölgeleri birbirine bağlayacağını ifade etti. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla Bursa’nın toplam raylı sistem hattının 89 kilometreye ulaşacağını ve toplu taşımada önemli bir dönüşüm gerçekleştirileceğini belirtti.

İlgili Haber  Mahkeme ODTÜ Öğrencilerini Haklı Buldu: Yurt Yönetmeliği Hukuka Aykırı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler