Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Piyasaların Durumu: Son Gelişmeler ve Analizler

ABD Hisse Senedi Vadeli

ABD Hisse Senedi Vadeli İşlemleri Yön Arıyor: Piyasaların Durumu

Vadeli İşlemler Yön Arıyor

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, haftanın son işlem gününde yön arıyor. Yatırımcılar, üç aylık şirket sonuçlarıyla dolu yoğun bir haftayı değerlendiriyor. Büyük ölçüde değişmezken %0,2 değer kazandı ve %0,1 geriledi. Dün, üç ana endeks de yeşil renkte kapandı. Gösterge S&P 500, 5.000 puanlık kilometre taşını aştıktan sonra %0,1 artarken teknoloji ağırlıklı %0,2 ve %0,1 yükseldi. Her üç endeks de üst üste beşinci haftalık kazancını elde etme yolunda ilerliyor.

Take-Two Tüm Yıl Tahminlerini Düşürürken İyimser Bir Kılavuz Sundu

Video oyunu yayıncısı Take-Two Interactive, “NBA 2K24” gibi oyunlara yönelik beklenen talebin düşük olması ve planlanan bir sürümün mali dördüncü çeyreğin dışına taşınmasını gerekçe göstererek yıllık kayıt tahminini düşürdü. Cloudflare () hisseleri, internet firmasının ilk çeyrekte Wall Street beklentilerini aşan gelir ve gelir kılavuzu paylaşmasının ardından açılış zilinden önce yükseldi.

Financial Times’a Göre OpenAI’ın Gelirleri 2 Milyar Doların Üzerine Çıktı

Financial Times’ın aktardığı kaynaklara göre, yapay zekaya yönelik artan ilginin merkezinde yer alan OpenAI’ın gelirleri, yıllık bazda 2 milyar doların üzerine çıktı. Daha önce teknoloji yayını The Information, OpenAI’ın yıllık gelirinin, geçtiğimiz Ekim ayında 1,3 milyar dolara ulaştığını ve bunun da başta popüler sohbet robotu ChatGPT olmak üzere üretken yapay zeka araçlarına olan talebin arttığını gösterdiğini söylemişti. Şirketin mali durumunu bilen kaynaklar, gazeteye 2025 yılında bu rakamın iki katına çıkabileceğini ve böylece Silikon Vadisi tarihinin en hızlı büyüyen girişimlerinden biri haline gelebileceğini söyledi.

İlgili Haber  Astronomik Fiyat Artışlarına Tahammül Edilemez!

SPK, son haftalık bülteninde 3 şirketin sermaye artırımına onay verildiğini açıkladı. Mondi Turkey () ve Demisaş Döküm () bedelli sermaye artırımı ve VBT Yazılım () bedelsiz sermaye artırımı için onay aldı.

Yukarıda bahsedilen gelişmeler ışığında, ABD hisse senedi vadeli işlemlerinin haftanın son işlem gününde yön arayışında olduğunu söyleyebiliriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Avrupa Merkez Bankası 2023 Yılında
Sıradaki Haber AMB 19 Yıl Sonra Zarar Etti: Bir Geri Dönüş Mümkün mü?