Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pınar Öğretmen’in Tek Öğrencisi İçin 45 Kilometrelik Yolculuk

Kaşyayla Gidornik İlkokulu’nda Tek
Kaşyayla Gidornik İlkokulu’nda Tek Öğrenci Kaldı

Kaşyayla Gidornik İlkokulu’nda Tek Öğrenci İsmail Bozkurt

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Kaşyayla köyünde yer alan Kaşyayla Gidornik İlkokulu’nda, kış şartlarının sert geçmesi ve göçler nedeniyle öğrenci sayısı azaldı. 2023-2024 eğitim-öğretim yılında ise, bu okulda sadece 3. sınıf öğrencisi İsmail Bozkurt kaldı. İlçeye 45 kilometre uzaklıkta bulunan bu mezra okulunda görev yapan öğretmen Pınar Aktaş, tüm vaktini öğrencisi İsmail Bozkurt için harcıyor. Pınar öğretmen, İsmail’in hem müdürü, hem öğretmeni, hem de tek arkadaşı.

Aw161453 03

“Tek Öğrenci Olması İsmail İçin Avantaj Sağlıyor”

Öğrencisi İsmail için özel programlar uygulayan Pınar öğretmen, uzun kilometreler kat ederek her gün okula ulaşıyor. İlçe merkezinden araçla yaklaşık 2 saatlik mesafede bulunan okula ilk geldiğinde tek öğrencinin olmasına şaşırdığını belirten Pınar öğretmen, İsmail’in tek öğrenci olmasının avantajlarını vurguladı. Sınıfta birebir ders alma imkanı bulan İsmail’in konuları daha hızlı kavradığını ve başarılı olduğunu ifade etti.

Teneffüslerde Özel Programlar

Pınar öğretmen, İsmail’in eğitiminde eksiklik gördüğünde evde de ona destek oluyor. Teneffüslerde ise İsmail’in sevdiği oyunlarla vakit geçiriyor. Bu sayede İsmail’in eğitim ve sosyal gelişimine katkıda bulunuyor.

Aw161453 06

“Öğretmenim Hem Annem Hem Öğretmenim Hem de Arkadaşımdır”

Öğretmenini çok seven İsmail Bozkurt, Pınar öğretmeni hem öğretmeni, hem de arkadaşı olarak gördüğünü belirtti. İsmail, sadece öğretmeniyle oyun oynadığını ve ders çalıştığını dile getirdi. Pınar öğretmenin kendisine annelik yaptığını ve üşümemesi için soba yaktığını da ekledi.

“Devletimizin Büyüklüğünün Göstergesi”

İsmail’in amcası Semih Bozkurt, tek bir öğrenci için öğretmenin gönderilmesinin devletin büyüklüğünün göstergesi olduğunu ifade etti. Köylerinin uzak olmasına rağmen okullarının açık tutulmasından memnuniyet duyduklarını belirtti. İsmail’in annesi Vaibe Bozkurt ise Pınar öğretmeni çok sevdiklerini dile getirdi.

İlgili Haber  Öğretmen Fedai Altun Beylikdüzü'nde Yerleşiyor

Kaynak: İHA


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!