Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Perihan Savaş, Esenler Sinema Akademisi’nde konuk edildi.

Perihan Savaş: Sinema ve

Perihan Savaş: Sinema ve Oyunculuk Üzerine İlham Verici Söyleşiler

Senaryoya Bakış

Perihan Savaş, “6. Esenler Sinema Akademisi Ustalık Sınıfı” etkinliğinde sinemaya dair soruları cevapladı. Bir rol teklifi aldığında senaryoyu dikkatle okuduğunu ve bir nefeste okuyabiliyorsa, o işin kendisi için güzel olduğunu belirtti. Senaryonun kendisine ilham verip vermeme durumuna göre rol alıp almayacağını belirtti.

Oyunculuk Deneyimi

Savaş, oyunculuk yaptığı yapımlardan örnekler vererek bazı senaryoları beğenip zevkle oynarken, bazılarında değişiklikler yapıldığı için alışamadığını ve hatta ezber dahi yapamadan sete gitmek zorunda kaldığını aktardı. Bu durumun oyunculuk deneyimini nasıl etkilediğini paylaştı.

Üniversite Özlemi

Liseyi bitirdikten sonra üniversite okuyamadığını ve bu durumun kendisini nasıl etkilediğini anlatan Savaş, kızını üniversiteye kaydettirirken duyduğu özlemi paylaştı. Genç yaşta tiyatroda çalışmaya başlaması nedeniyle üniversiteye gitme fırsatı bulamadığını belirterek, bu konudaki düşüncelerini paylaştı.

Oyunculuk ve Tecrübe

Savaş, konservatuvara gitmediğini ancak şehir tiyatrolarında ustalarla birlikte çalışarak pek çok tecrübe kazandığını vurguladı. Gerçek akademiyi, tiyatro ustalarıyla çalışarak kazandığını belirterek, bu deneyimlerin kendisi için ne anlama geldiğini paylaştı.

Yeşilçam Deneyimi

Yeşilçam sinemasında kısıtlı imkanlarla film çekildiğini ve emek harcandığını ifade eden Savaş, bu deneyimin sinema sektörüne etkileri üzerine düşüncelerini paylaştı. Savaş, bu dönemdeki deneyimlerinin kendisi üzerindeki etkisini ve sektördeki değişimleri anlattı.

Kısa Filmlere Destek

Savaş, kısa film tekliflerini değerlendirirken senaryosunun kendisine siniyorsa neden oynamayacağını belirterek genç yeteneklere destek olma konusundaki düşüncelerini paylaştı. Ayrıca kısa filmlerin gençlere yeni fırsatlar sunması üzerine umutlu olduğunu belirtti.

Oyunculuk Sonrası Ruh Durumu

Oyunculuk çekimlerinden sonra rolünden çıkmak için kullandığı teknikleri anlatan Savaş, bu süreçte nasıl rahatladığını ve rolünden nasıl uzaklaştığını paylaştı. Kendi yaşamından örnekler vererek, oyunculuk sonrası ruh halinin nasıl dengeye kavuştuğunu anlattı.

İlgili Haber  "Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" ile ilgili harika bir proje yapıldı!

“6. Esenler Sinema Akademisi”, genç yeteneklere yönelik dört dalda eğitimlerin verildiği, sektörün önde gelen isimlerini gençlerle buluşturmayı amaçlayan bir etkinliktir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler