Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pendikspor’dan Mert Hakan Yandaş Tepkisi – Trt Spor’a Yanıt!

Altay Kulübünden Mert Hakan

Altay Kulübünden Mert Hakan Yandaş Açıklaması: TFF’ye İtiraz Yapılacak

Altay Kulübü, TFF’ye Karşı Hukuki Süreç Başlatıyor

Altay Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliğinin PFDK sevklerini açıklamasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yayımladı. Hakem Kadir Sağlam’a yönelik tehdit iddialarıyla gündeme gelen Mert Hakan Yandaş’ın PFDK’ye sevk edilmesi için harekete geçeceklerini belirten kulüp, yapılan haksızlığa sessiz kalmayacaklarını vurguladı.

Kulübün Açıklamasında Neler Var?

Altay Kulübü, Fenerbahçe-Siltaş Yapı Pendikspor maçında hakeme yönelik ahlak ve etik dışı hareketlerde bulunan Mert Hakan Yandaş’a PFDK tarafından hiçbir yaptırım uygulanmamasına tepki gösterdi. Kulüp yetkilileri, maç sırasında hakemi etkilemeyi başaran Yandaş’ın ayrıcalıklarla korunduğunu savundu ve adaletin yerini bulması için hukuki süreç başlatacaklarını açıkladı.

“TFF tarafından yapılan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu sevkleri açıklamasında, geçtiğimiz pazar günü oynanan Fenerbahçe-Siltaş Yapı Pendikspor müsabakasında yaptığı ahlak ve etik dışı, sportmenliğe aykırı hareketlere rağmen ‘Mert Hakan Yandaş’ isimli futbolcuya hiçbir şekilde yer verilmemiştir. Anlaşılan o ki bu futbolcu, 90 dakika boyunca hakemi etkisi altına aldığı gibi maçın gözlemcilerini de etkilemeyi başarmış.” şeklinde açıklama yapan kulüp yetkilileri, haksızlığa sessiz kalmayacaklarını ve hakkını arayacaklarını belirtti.

Mert Hakan Yandaş’ın hakeme yönelik tehditleri ve korunmasıyla ilgili yaşanan olaylar, futbolda adil ve etik bir ortamın korunması gerekliliğini vurgulamış ve Altay Kulübü’nü harekete geçirmiştir. Kulüp, avukatları aracılığıyla yapacakları itirazlarla adaletin yerini bulmasını sağlamayı amaçlıyor.

İlgili Haber  Sivasspor-Pendikspor Maçı Minik Yiğidolarla Renkleniyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Xevi Pujolar’dan Sauber F1 Takımıyla
Sıradaki Haber Audi’nin Devralış Süreci Hızlandıkça, Kısa Vadede Motivasyon Artacak