Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pegasus ve TEV, 1000 Kız Öğrenciye Üniversite Bursu için İmza Attı

Pegasus Hava Yolları ve

Pegasus Hava Yolları ve TEV, 1000 Kız Öğrenciye Üniversite Bursu İçin İmza Attı

Eğitim Destek Projesi: Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu

Pegasus Hava Yolları, gençlere yönelik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle 1000 kız öğrenciye üniversite bursu vermeye hazırlanıyor. Bu proje kapsamında bursun %25’i 6 Şubat depremlerinden etkilenen kız çocuklarına verilecek. Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’ın katılımıyla gerçekleşen imza töreni ile proje resmen hayata geçirildi.

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk Açıklaması

Güliz Öztürk imza töreninde yaptığı konuşmada, projenin Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenciye destek olmayı hedeflediğini belirtti. Ayrıca, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde okuyacak olan öğrencilere destek vermek amacıyla 13 farklı fakültede kız öğrencilere destek olacaklarını ve deprem bölgelerinden etkilenen öğrencilere de destek sağlayacaklarını paylaştı.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’ın Değerlendirmesi

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın da konuşmasında Pegasus’un bu projeyi hayata geçirmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca, proje kapsamında öğrencilere staj imkanı, mentörlük desteği ve havacılık sektöründeki farklı alanların tanıtımı gibi imkanlar sağlanacağını vurguladı. Bu sayede öğrencilere ilham olacaklarını ve gelecekte binlerce öğrenciye rehberlik edebileceklerini belirtti.

Ayrıca, “Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” kapsamında verilecek bursların yanı sıra öğrencilere, Pegasus yöneticilerinden mentörlük desteği, şirket içinde staj imkanı, Pegasus liderlerinden havacılık sektöründeki farklı iş alanlarının tanıtımı ve havacılıkta kadın çatısıyla yapılan online/offline oturumlara ve seminerlere katılım gibi ek fırsatlar sunulacağını belirtildi.

İlgili Haber  12 Üniversite Bitirmiş Rekor Sahibi Müdür Guinness'te Yeniden Fark Yaratıyor!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler