Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pegasus ve TEV, 1000 Kız Öğrenciye Üniversite Bursu İçin İmza Attı – Sakarya’da Son Dakika Haberleri

Pegasus Hava Yolları, TEV
Pegasus Hava Yolları, TEV İle 1000 Kıza Üniversite Bursu Veriyor

Pegasus Hava Yolları, TEV İle 1000 Kıza Üniversite Bursu Veriyor

Pegasus Hava Yolları, Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle genç kızlara destek oluyor

Pegasus Hava Yolları, Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle Cumhuriyet’in 100. yılında 1000 kız öğrenciye üniversite bursu vererek eğitimlerine destek oluyor. Bu iş birliği kapsamında verilecek olan burslar, tarihinde tek seferde verilen en yüksek destek olma özelliği taşıyor. Bursiyerlerin yüzde 25’i deprem bölgelerinden geliyor.

Deprem Bölgelerinden Gelen Bursiyerlere Özel Destek

Pegasus Hava Yolları, Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği “Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” projesi kapsamında 1000 kız öğrenciye verilecek olan bursun yüzde 25’inin 6 Şubat depremlerinden etkilenen kız çocuklarına verileceğini açıkladı.

Pegasus CEO’su ve TEV Genel Müdürü İmza Töreninde Buluştu

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’ın yer aldığı iş birliği imza töreni düzenlendi. Öztürk, törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde okuyan 1000 kız öğrenciyi tüm üniversite hayatları boyunca desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, depremden etkilenen illerden gelen bursiyerlere desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Bursiyerlere Ek Destek İmkanları

“Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” kapsamında verilen bursların yanı sıra bursiyerlere; Pegasus yöneticilerinden mentörlük desteği, şirket içerisinde staj imkânı, Pegasus liderlerinden havacılık sektöründeki farklı iş alanlarının tanıtımı ve havacılıkta kadın çatısıyla yapılan online/offline oturumlara ve seminerlere katılım gibi ek imkanlar da sağlanacak.

İlgili Haber  Afyonkarahisar'daki Okul Kantini Çalışanlarına Hijyen Eğitimi Verildi!

Bu Projelerin Gelecekte de Etkisi Olacak

Türkiye Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, Pegasus’un desteğinden dolayı teşekkür ederek, projenin mezun olacak kız öğrencilerin ileride yüzlerce hatta binlerce öğrenciye ilham olacağını belirtti. Bu tür kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin, farklı kesimlere örnek olma ve yol gösterme konusunda önemli olduğunu vurgulayarak, projenin gelecekte çok daha güzel haberlerle anılacağını söyledi.

Kaynak:

İhlas Haber Ajansı


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler