Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özel Okul Fiyatları Gökyüzüne Uçtu

Özel Okul Fiyatları YükseldiÖzel Okul Fiyatları YükseldiÖzel Okul Fiyatları Yükseldi

Özel okul velileri, özel okulların sunduğu hizmetler için ödenen ücretlerin git gide arttığını belirtiyor. Özellikle servis, yemek, kırtasiye ve kıyafet gibi ek ücretlerin yükseldiği ve 100 bin TL’ye kadar yemek ücreti talep edildiği ifade ediliyor.

Yükselen Okul Ücretleri

Özel okul velileri, yaptıkları paylaşımlarda okul ücretlerinin ciddi oranda arttığını dile getiriyor. Doğa Koleji örneğinde, yüzde 60 burslu bir öğrenciden 72 bin 490 TL kayıt ücreti ve 50 bin 500 TL yemek ücreti talep edildiği belirtiliyor. Benzer şekilde Bornova Okyanus Koleji’nde de yüksek miktarlarda kayıt yenileme ücreti ve yemek ücreti talep ediliyor.

Velilerin Talepleri

Özel Okul Velileri Platformu tarafından yapılan açıklamada, ek hizmetlere uygulanan fahiş zamların önüne geçilmesi için yönetmelikte değişiklik talep ediliyor. Servis hizmeti için de belirli fiyatların üstünde ücret alınmaması gerektiği vurgulanıyor. Veliler, bu durumun düzeltilmesi ve yönetmelikle engellenmesi gerektiğini belirtiyor.

Öğretmenlerin Durumu

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Basın Sekreteri Umut Erkurt, öğretmenlerin maaşlarına yapılan zamların patronlar tarafından bahane edilerek okul ücretlerine yansıtıldığını ifade ediyor. Öğretmenlerin ise asgari ücretin altında çalıştığına dikkat çekiliyor.

Özel okul ücretlerine yapılan zamların öğrenci velilerini zor durumda bıraktığı belirtiliyor. Veliler, bu durumun düzeltilmesi ve denetlenmesi gerektiğini dile getiriyor.


İlgili Haber  Öğretmenlere 3 sınav görevi için Ocak'ta başvurular açıldı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler