Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özel Okul Fiyatları Artıyor: Kim Ödeyecek?

Özel Okul Ücretleri TartışmaÖzel Okul Ücretleri Tartışma Yaratıyor

Özel Okul Ücretleri Tartışma Yaratıyor

2024-2025 eğitim-öğretim yılı için özel okulların talep ettiği ücretler veliler arasında büyük tepkilere neden oluyor. Yönetmelikte belirlenen tavan zam oranının üzerinde ücretler talep ediliyor.

1.Sınıf İçin 640 Bin TL

İstanbul’da bulunan bilindik bir özel okul, 1. sınıf için yemek dahil 640 bin TL ücret talep ediyor. Bu rakamın geçen seneye göre dolar bazında yüksek bir artışı olduğu belirtiliyor.

Yüzde 200 Zam Olur Mu?

Bazı veliler, özel okulların ara sınıflar için belirlediği ücretlerin yüzde 200’e varan oranda arttığını iddia ediyor. Bu artışların, öğretmen maaşlarındaki artışlarla orantılı olup olmadığı da tartışma konusu.

“Yetki Bizde”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okulların fiyatlarını belirleme yetkisinin Bakanlıkta olduğunu vurgulayarak, zam oranlarının yönetmelik hükümlerine uygun olması gerektiğini belirtiyor.

Hakkımızı Alamıyoruz

Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Zafer Öztürk, medyanın tutumunun taraflı olduğunu ve özel okulların hak ettikleri yıllık artışları alamadıklarını ifade ediyor. Artan masrafların okulların sürdürülebilirliğini zorladığını belirtiyor.

Kabul Edilemez

Eski bir dernek yöneticisi ise öğrenci yemek ücretlerindeki artışın izah edilemez olduğunu ve bu rakamların çok yüksek olduğunu belirtiyor. Günlük yemek masraflarının yıllık toplamının bu kadar yüksek olmaması gerektiğini ifade ediyor.

Maaşları Açıklansın!

Özel Okul Velileri Platformu ise okulların öğretmen maaşlarını açıklamasını talep ediyor ve öğrenci velilerinin yıllık ödedikleri ücretleri abartılı bulduklarını ifade ediyor.


İlgili Haber  Samsun'da Öğrenci Servisi Kaza Yaptı: 20 Yaralı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler