Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özel Güvenlik Çalışanları için Gözlerden Yaş Getiren Eğitim

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Özel

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Özel Güvenlik Ekibine Göz Yaşartıcı Gaz Kullanım Eğitimi Sağladı

Özel Güvenlik Memurlarına Yönelik Eğitimde Biber Gazı Deneyimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren özel güvenlik elemanlarına ‘Göz Yaşartıcı Gaz Kullanım Eğitimi’ verildi. Bu eğitimin amacı, olası olaylarda güvenlik görevlilerinin biber gazını doğru şekilde kullanabilmeleri ve gazın insanlar üzerindeki etkilerini kavramalarıdır.

Biber Gazı Deneyimi ve Eğitim Süreci

Biber gazının doğru kullanım yollarını kapsayan, teorik ve pratik olmak üzere çift aşamada gerçekleştirilen eğitime özel güvenlik memurları katıldı. İlk etapta, eğitmenler tarafından güvenlik görevlilerine biber gazı uygulaması yapıldı. Bu deneyim sonrasında, personelin yüzlerini yıkaması gerekti ve biber gazının etkilerini doğrudan deneyimlemeleri hedeflendi.

Eğitim Programının İçeriği

Eğitimde, biber gazının nasıl kullanılacağı, yasal çerçevesi ve kullanım koşulları detaylı olarak ele alındı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet ekipleri tarafından verilen eğitim sırasında, yaşanabilecek olaylara ve muhtemel saldırılara karşı nasıl doğru bir şekilde tepki gösterileceği üzerine odaklanıldı.

Eğitimin Pratik Bölümü

Pratik bölümde, eğitmenler nezaretinde açık alanlarda biber gazı kullanımı pratik olarak gösterildi ve özel güvenlik personeline bu konuda talimatlar verildi. Gazın etkisini kişisel olarak deneyimleyen personel, bu tecrübenin ardından gazın insan üzerindeki etkileri konusunda daha fazla bilgi sahibi oldu.

Özel güvenlik memurlarının bu eğitimle birlikte olası hadiselerde biber gazını daha etkin ve doğru bir şekilde kullanabilecekleri ve bu sayede kendi emniyetlerini daha iyi temin edebilecekleri ifade edildi.

İlgili Haber  Genç Öğretmen Trafik Kazasında Vefat Etti

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler