Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Otizmli Öğretmene İlk Karnesini Annesi Verdi: Duygusal Bir Anın Hikayesi

Atakum Özel Eğitim Uygulama

Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu’na Otizmli Öğretmenin Gurur Veren Annesinden Belge

Öğrencilere Karnesini Veren Otizmli Öğretmen

Atakum ilçesindeki Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu’na, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başında müzik öğretmeni olarak atanan Kerem Bayrak, öğrencilerine karne dağıtma heyecanını ilk kez yaşadı. Atakum Kaymakamlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yapılan çalışmalar kapsamında, otizmli öğretmen Bayrak’a verilmek üzere başarı belgesi hazırlandı. Bayrak, başarı belgesini ise annesi Gülten Bayrak’ın elinden aldı.

Büyük Gurur Kaynağı ve Annesinin Mutluluğu

Oğluyla ilgili mutluluğunu anlatan Gülten Bayrak, “Kerem çok uğraştı. Tüm emeklerin, zorlukların karşısında, sevgiyle başararak bugünlere gelmesi, bizi çok mutlu etti. Bu belgeyi de almak kısmet oldu. Kerem lise 2’ye kadar benim kontrolümde okula gidip geliyordu. Ödevlerini beraber yapıyorduk. Lise 2’den sonra sorumluluğunu aldı. Üniversiteyi de kendi başına halletti. Daha sonra KPSS’ye hazırlandı. EKPSS’yi de başardı. Atanması ise bizim için büyük gurur kaynağı oldu” dedi.

Öğrencilerle Güçlü İletişim

Öğrencileriyle iletişiminin güçlü olduğunu söyleyen müzik öğretmeni Kerem Bayrak ise “4 aylık öğretmenlik hayatımda ilk kez belge aldım. Öğretmenlik sürecim keyifli geçti. Öğrencilerle iletişimimiz gayet iyi durumda. Konuşabilen var, konuşamayan var. Bir şekilde iletişim sağlamaya çalışıyorum. Öğrencilere müzik öğretimini ritim çubuklarıyla, akıllı tahtayla sağlamaya çalışıyorum. Bazı öğrencilerim müziğe yatkın ancak içlerinde yatkın olmayan da var. Öğrencilerimi seviyorum. Onların yaşadıklarını anlayabiliyorum” diye konuştu.

İlgili Haber  Öğrenci Sayısı Azaltmak için Tekin’in Önerisi: Daha Fazla Öğretmen!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!