Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okulların Kapanma Tehlikesi Yüksek!

İhlas Eğitim Kurumları Genel

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü: Özel Okulların Geleceği ve Değerler Eğitimi

Mahmut Özay’ın Röportajı

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, özel okulların geleceği ve eğitimdeki sorunlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Özel Okulların Durumu

Yeltekin, özel okulların sayısının artmasının Millî Eğitim Bakanlığını memnun ettiğini, özel okulların eğitim-öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırdığını belirtti. Ancak ekonomik gelişmeler nedeniyle birçok okulun kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu vurguladı. Özel okulların aleyhine çalışmanın kimseye fayda getirmeyeceğini ve ortak bir çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

Özel Okulların Sorunları

Yeltekin, özel okulların ücret artışlarına sınırlama getirilmesinin öğrenci, öğretmen ve velileri mağdur edebileceğini ifade etti. Bu durumda özel okulların velilere teşvik verilmesi gerektiğini ve bakanlığın bazı adımlar atması gerektiğini belirtti.

İhlas Koleji’nin Önemi

Yeltekin, İhlas Koleji’nin Türkiye’deki özel okulculuk içindeki önemine vurgu yaparak, kurumun iyi insan yetiştirme vizyonu, akademik başarıları ve değerler eğitimine verdiği öneme değindi. Öğrencilerin ulusal sınavlarda gösterdiği başarıları ve kurumun sağladığı eğitim desteğine de dikkat çekti.

Değerler Eğitimi ve Bakanlık Politikaları

Değerler eğitiminin önemine vurgu yapan Yeltekin, bakanlığın özel okul sektörünün gelişimi için yapması gerekenleri ve öğretmenlik deneyimlerini de paylaştı. Son olarak öğrencilere ve öğretmenlere, eğitimin sevgiyle başladığını ve bu değerin önemine vurgu yaparak, başarılar diledi.

Yukarıdaki röportaj, İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin tarafından yapılmıştır ve eğitim sorunlarına dair önemli konulara değinmektedir.

İlgili Haber  Kayseri'de Zaferle Dönüş: Şampiyonluğa Yürüyen Takım

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!