Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okullarda Sosyal Sorumluluk Dersi Geliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı Okullarda

Milli Eğitim Bakanlığı Okullarda Sosyal Sorumluluk Programı Başlatıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda öğrencilerin daha sosyal ve özgüvenli yetişmelerini sağlamak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi Yönergesi’ni yayımladı. Proje, öğrenci, öğretmen, okul yöneticileri, veliler ve diğer paydaşların katılımıyla yürütülecek faaliyetleri kapsıyor.

Okullarda Sosyal Sorumluluk Dersi

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin topluma karşı sorumlu ve duyarlı bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen bir programın detaylarını paylaştı.

Sosyal Sorumluluk Projesi Yönergesi Detayları

Sosyal sorumluluk programı, öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmeyi, özgüvenlerini artırmayı, araştırmaya teşvik etmeyi ve sorun çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Programın Amaçları

Sosyal sorumluluk programı, öğrencilere liderlik, ekip çalışması ve koordinasyon gibi yetkinlikler kazandırmayı hedefliyor. Ayrıca, okulların kurumsal kimliğini geliştirmeye ve kurum kültürünü yansıtmaya yönelik faaliyetler de içeriyor.

Öğrenci Faaliyetleri

Öğrenciler, ortaöğretim süresi boyunca en az 40 saatlik sosyal sorumluluk programı kapsamındaki faaliyetlere katılacaklar. Bu faaliyetler, mezuniyetlerinde belgelendirilecek ve öğrenci gelişim dosyalarına işlenecek.

Okul İçi ve Dışı Faaliyetler

Okullarda “Sosyal Sorumluluk Kulübü” kurulabilecek ve öğrenciler farklı sınıflardan ve okullardan bir araya gelerek projeler yürütebilecekler. Bu faaliyetler, il/ilçe koordinatör kurulları tarafından belirlenecek kurumlarla iş birliği içinde yürütülecek.

Uygulama Süresi ve Değerlendirme

Sosyal sorumluluk programı, ortaöğretimde haftada 20 saat uygulanacak. Faaliyetler puanlama üzerinden değerlendirilmeyecek ancak öğrencilerin mezuniyetlerinde belgelendirilecek ve e-Okul sisteminde kayıt altına alınacak.

İlgili Haber  Urfa'da 9 Yaşındaki Depremzede Öğrenciye Dayak İddiası

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Mülakat Kaldırma Önergesi AKP ve
Sıradaki Haber “Mülakat Kaldırılsın” Önergesine AKP ve MHP Oylarıyla Ret