Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okullarda Meyve ve Çorba Günü Etkinliği Başladı!

MEB Okullarında Sağlıklı Beslenme

MEB Okullarında Sağlıklı Beslenme Programı Başladı

MEB, Okul Kantinlerinde Sağlıklı Beslenme Programına Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), “Okulumda Sağlıklı Besleniyorum” programı kapsamında, okul kantinlerinde öğrenciler için “çorba ve meyve günü” etkinliğinin uygulanmasına 4 Mart Dünya Obezite Günü’nde başlandı.

Programın Amaçları ve İçeriği

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Koordinatörü Gülcan Kılınç, programın amacının öğrencilere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak ve geleneksel tatlarla buluşturmak olduğunu belirtti. “Meyve günü” etkinliklerinde mevsiminde meyve tüketmenin faydaları anlatılırken, “çorba günü”nde ise geleneksel Türk mutfağına odaklanılarak sağlıklı beslenme bilincinin artırılması hedeflenmektedir.

Uygulama Detayları

MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıda, “çorba günü” ve “meyve günü” etkinliklerinin nasıl yapılacağı belirtilmiştir. Kayıt belgesi olan gıda işletmeleri haftanın bir gününde “çorba günü” düzenleyeceklerdir. Ayrıca, okul yönetimince belirlenen haftanın bir gününde “meyve günü” etkinliği yapılacaktır.

Afişler ve Destek

MEB, “meyve günü” ve “çorba günü” için özel afişler hazırlamıştır. Bu afişler, öğrencilere sağlıklı beslenme konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Programın başlatılmasının seçilen tarihin Dünya Obezite Günü olması da önemli bir detaydır.

Haberin Hukuki Muhatabı

Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberde geçen ajanslardır. Haberturk.com editörleri bu haberlere hiçbir editoryal müdahalede bulunmamaktadır.

İlgili Haber  Okul Önlerinde Helikopter Destekli Asayiş Uygulaması: Önlemin Yükselmesi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler