Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okullar Üç Gün Tatil İlan Edildi!

Yeni Yıl Tatili Öğrencilere

Yeni Yıl Tatili Öğrencilere Üç Gün Eğlence Sağlayacak

1 Ocak Pazartesi Günü Okullar Tatil

Sevindirici bir haber olarak, her sene olduğu gibi bu sene de Millî Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği resmî tatiller içinde yer alan 1 Ocak, yılbaşının ilk günü, okulların üç günlük tatil süresine sahip olmasını sağlayacak. Bu tatil, aynı zamanda bankaların, noterlerin, kaymakamlıkların ve devlet dairelerinin kapalı olacağı anlamına geliyor. Kreş, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile öğretmenler, 1 Ocak Pazartesi günü okula gitmeyecek ve böylece öğrenciler üç günlük hoş bir tatilin keyfini sürecekler.

Üç Gün Sürecek Tatil Keyfi

1 Ocak Pazartesi, 2 Ocak Salı ve 3 Ocak Çarşamba günleri dahil olmak üzere toplam üç gün sürecek tatilde, öğrenciler aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirme fırsatı bulacaklar.

Sömestr Tatili ve İkinci Yarıyıl

Yeni yıl tatilinin bitimiyle birlikte öğrenciler, 22 Ocak Pazartesi itibarıyla sömestr tatiline girerken, bu tatilin ardından 5 Şubat’ta başlayacak olan ikinci yarıyıl, onlara yeni bir öğrenim döneminin heyecanını yaşatacak.

Bahar Yarıyılı ve İkinci Ara Tatil

Öğrencilerin merakla beklediği başka bir tatil ise bahar yarıyılındaki ikinci ara tatil olacak. Bu mola, 8 Nisan ile 12 Nisan tarihleri arasında yapılacak ve öğrencilere kısa bir mola imkanı verecek.

İlgili Haber  MeB Kpss 2024/3 Tercih Sonuçları ve Taban Kpss Puanı - Kamu Memur Personel Alımı İlanları

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Artvin EĞİTİM-SEN Şubesi, MEB, Gençlik
Sıradaki Haber Tehlikenin Farkında Mıyız? – 08Haber