Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okulda Tek Öğretmen ve Öğrenci Var!

Pınar Aktaş: Tek Öğrencili

Pınar Aktaş: Tek Öğrencili Okulda Öğretmenlik Yapmak

Tek Öğrencinin Bulunduğu Kaşyayla Gidornik İlkokulu

Sason ilçesi Kaşyayla köyünün 5 hane ve 30 nüfuslu Güneycik mezrasında 2015’te açılan 1 derslikli Kaşyayla Gidornik İlkokulu’nda, kış şartlarının sert geçmesi ve merkeze doğru yaşanan göçler nedeniyle öğrenci sayısı zamanla azaldı.

Öğretmen Pınar Aktaş ve Tek Öğrencisi İsmail Bozkurt

Köydeki lojmanda kalan ücretli öğretmen Pınar Aktaş, kış aylarının soğuk geçtiği mezrada sabahları sobayı yakarak işe başlıyor. İsmail’in hem tek öğretmeni hem de okuldaki tek arkadaşı olan Aktaş, teneffüs saatlerini bahçede çeşitli oyunlarla değerlendiriyor. İsmail’in tek öğretmeni olduğu için Aktaş, eğitimine özel bir önem veriyor ve dersleri eğlenceli bir şekilde işliyor.

Aile Gibi Bir İlişki

Aktaş, “Öğrencimle badminton, satranç, futbol tarzı oyunları oynuyoruz. Teneffüslerimizi bu şekilde değerlendirebiliyoruz. Ders işlerken eğlenceli hale getirmeye çalışıyorum. Biz birer aile gibi olduk. Öğretmenden ziyade abla da oldum, arkadaş da oldum. Bu sayede aileyle de çok samimi olduk” diye konuştu.

Mezranın Eğitim Önceliği

İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysi Bozkurt, “Geleceğin nesillerini yetiştirmede, bir öğrencimizi dahi kaybedecek durumumuz yok. Etrafı dağlarla çevrili, kış şartlarının çok ağır geçtiği bu bölgemizde bir kadın öğretmenimizin tek başına burada bulunup, bu hizmeti icra etmesi gerçekten kolay bir şey değil” ifadelerini kullandı.

İsmail’in Hayalleri

İsmail Bozkurt, “Okulumu ve öğretmenimi çok seviyorum. Tek öğrenci olmama rağmen sıkılmıyorum. Çünkü öğretmenimle hem ders yapıyoruz hem de oyun oynuyoruz. Öğretmenim bana çok iyi davranıyor. Benim 2 tane yavru keçim var. Okul bittikten sonra keçilerimin yanına gidiyorum. Onlarla oynuyorum” dedi.

İlgili Haber  Yurtların Altyapı Sorunlarına Çözüm Yolu Bulunuyor - Günaydın Milas

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.