Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okula Gitmeye Korkuyorum: 7 Arkadaşım Beni Darp Etti.

Denizli’de Okul Çıkışında Akranları

Denizli’de Okul Çıkışında Akranları Tarafından Darp Edilen Çocuk Okula Gitmeye Korkuyor

Çocuk Okula Gitmek İstemiyor

Denizli’de bir ortaokulda eğitim gören 11 yaşındaki çocuk, okul çıkışı 7 akranı tarafından darp edildi. Rapor alarak şikayetçi olan aile, maruz kaldığı akran zorbalığı yüzünden okula gitmek istemeyen çocuklarını ikna etmeye çalışıyor.

Darp Olayı ve Ailenin Tepkisi

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bir ortaokulda eğitim gören 6. sınıf öğrencisi S.A.T., okul çıkışında 7 akranı tarafından darp edildi. Bir süredir devam eden tehdit, hakaret ve şiddet olaylarının mağduru olan S.A.T., vücudunun çeşitli bölgelerinde oluşan darp izi ve morluklara rağmen durumu ailesinden gizlemeye devam etti. Çocuğun psikolojisinin bozulduğunu fark eden baba Mustafa Tekeli, oğlunun kendisine okula gitmek istememesinin nedenini söylemek zorunda kalması sonucu duydukları karşısında şok oldu.

Ailenin Mücadelesi

Ailenin yaptığı şikayet üzerine darp olayına karışan çocuklar hakkında işlem başlatıldı. Baba Mustafa Tekeli, oğlunun maruz kaldığı akran zorbalığına karşı gerekli önlemlerin alınmasını isteyerek, çocukların güvenli bir eğitim ortamında olmaları gerektiğine dikkat çekti. Akran zorbalığına karşı mücadele edeceklerini ve olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Çocuğun Anlatımı

Uğradığı saldırılar nedeniyle okula gitmek istemediğini anlatan 11 yaşındaki S.A.T., korktuğu için okula gitmek istemediğini söyledi. “Saldırıya uğradım ve çok dalga geçiyorlar. Bana sürekli lakap takıldığı ve hakaret edildiği için ben kavga ettim. Ondan sonra saldırıya uğradım ve çok dalga geçiyorlar. Yani benimle ne sorunları var bilmiyorum ama benim onlar ile sorunum yok. Ben onların kim olduğuna dair hiçbir şey bilmiyorum.” dedi.

İlgili Haber  Hangi Şehrimizdeki Üniversite Bu Yılki Seçilmiş Oldu?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler