Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul Servisleri İçin Yeni Bir Uygulama Geliştirildi

Okul Servislerine Yönelik Uygulama

Okul Servislerine Yönelik Uygulama Gerçekleştirildi

Ereğli Kaymakamlığı tarafından belediye, kaymakamlık, mili eğitim Müdürlüğü, sosyal hizmetler ve Jandarma trafik timinden oluşan komisyon, köy öğrenci servisleri üzerinde denetim gerçekleştirdi. 53 okula bağlı 250 servis aracı üzerinde uygulama yapılırken, en çok dikkat edilen hususun araçlardaki DUR ikaz lambasının yanmaması olduğu ifade edildi. Diğer yandan emniyet kemeri takmayan okul servis araçlarının, camları sabit olmayan araç ve sürücülerine cezai işlem uygulandığı belirtildi.

Denetim Detayları

Ereğli Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen denetimde, özellikle araçlardaki DUR ikaz lambasının yanmaması ve emniyet kemeri takmama konularına büyük önem verildiği belirtiliyor. Ayrıca camları sabit olmayan araç ve sürücülere de cezai işlem uygulandığı açıklandı.

Yapılan Uygulamanın Amacı

Öğrenci taşımacılığı yapan servis araçlarının güvenliği ve kurallara uyumunun denetlendiği bu uygulamanın amacı, öğrencilerin güvenli bir şekilde okula taşınmasını sağlamak ve trafik kurallarına uyumlarını sağlamak olarak açıklandı.

Komisyon Üyeleri

Denetime belediye, kaymakamlık, mili eğitim Müdürlüğü, sosyal hizmetler ve Jandarma trafik timinden oluşan bir komisyonun katıldığı belirtildi. Bu komisyonun, öğrenci servislerindeki güvenlik ve düzenin sağlanması konusunda önemli bir rol üstlendiği ifade edildi.

İlgili Haber  2023-2024 Eğitim Yılı Okul Tatil Tarihleri!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler