Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul Destek Derneği Uzaktan Eğitim Desteğini Sürdürüyor

Okul Destek Derneği’nin uzaktan

Okul Destek Derneği’nin uzaktan eğitim desteği sürüyor

İş Bankası ve Okul Destek Derneği tarafından, geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketinden etkilenen öğrencilere yönelik hayata geçirilen eğitim desteği projesi, gönüllü eğitmenler tarafından uzaktan eğitimle sürdürülmektedir.

Projenin İlk Yılında 477 Öğrenciye Uzaktan Eğitim Desteği Sağlandı

2022-2023 eğitim öğretim döneminde 477 öğrenciye uzaktan eğitim desteği sağlanmış olup, 2023-2024 döneminde bu sayı 1.563’e ulaşmıştır. Program kapsamında öğrencilere, matematik, fen bilimleri, Türkçe ve İngilizce derslerinde 30 hafta boyunca haftada 2 saat düzenli destek sağlanmıştır, toplamda 46.890 saatlik eğitim verilmiştir.

En Yüksek Katılım Hatay’dan

Proje kapsamında en fazla katılımın Hatay’dan olduğu görülmüştür. Hatay’ı Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş ve Malatya izlemektedir. Proje, öğrencilerin fırsat eşitliği açısından desteklenmesine önem vermektedir.

Dört Branşta Otuz Saatlik Eğitim Sunuluyor

Öğrencilere matematik, fen bilimleri, Türkçe ve İngilizce derslerinde 30 hafta boyunca haftada 2 saat ders desteği sunulmaktadır. Ayrıca, öğrencilere ücretsiz olarak Vitamin ve Kunduz gibi farklı eğitim teknoloji araçlarından da faydalanma imkanı sağlanmaktadır.

Okul Destek Derneği Hakkında

Devlet okullarında okuyan ortaokul öğrencilerine destek olmayı amaçlayan Okul Destek Derneği, gönüllü eğitmenler ve dijitalleştirilmiş içerikler aracılığıyla öğrencilerin gelişimine katkı sağlamaktadır. Dernek, öğrencilerin temel matematik ve fen becerilerine sahip olmalarını, araştırmacı bireyler olarak yetişmelerini hedeflemektedir.

İlgili Haber  Okul ve Kurum Müdürleri Çevrimiçi Toplantı Düzenledi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dijital Dönüşüm ile Okul Servislerinde
Sıradaki Haber Okul Servislerinde Yapay Zeka ile Güvenli ve Verimli Takip Sistemi