Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmenlerin 2024 Ocak Ek Ders Ücretleri Belli Oldu: Kadrolu ve Sözleşmeli Ek Ders Ücretleri Ne Kadar?

Öğretmenlerin 2024 Yılı Ek

Öğretmenlerin 2024 Yılı Ek Ders Ücretleri Yükseltildi

2024 yılı memur maaş zammı ile birlikte öğretmenlerin ek ders ücretleri de zamlandı. Ek ders ücretlerini memur maaş zammı oranı ile aynı düzeyde yani %49.25 oranında zam yapıldı. Bu zammı ardından ücretleri de netleşti.

Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri ve Zamlar

Milli Eğitim Bakanlığı görev yapan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler maaş karşılığı görevlerinin yanında ek ders ücreti almaktadır. Öğretmenlere ödenen ek ders ücretleri öğretmenlerin yüksek lisans, doktora gibi lisansüstü eğitim yapmış olma durumlarına, özel eğitim öğretmenliği gibi branşlarda görev almalarına, kadrolu ve sözleşmeli olmalarına göre farklılık göstermektedir.

Öğretmenlerin Talepleri ve Mağduriyet

2023 yılı temmuz ayında memur maaşlarına yapılan seyyanen zammı ders ücretlerine yansıması nedeniyle öğretmenler önemli bir mağduriyet yaşamışlardı. Bu mağduriyetin giderilmesi için öğretmenler ve öğretmen sendikaları bakanlığın ek ders ücretlerini ekstra zam yapmasını talep ediyor. Ancak şimdiye kadar bu talebe olumlu yanıt gelmedi. %49.25 oranında zamlı ücretler öğretmenlerin ek ders bordrolarına yansıtıldı.

2024 Yılı Ek Ders Ücretleri

2023 yılı temmuz ayında yapılan memur maaşı zammı ile birlikte seyyanen zam da yapılmıştı. Temmuz yapılan zam ile ile kadrolu öğretmenler için ek ders ücreti 51 TL’den 60.12 TL’ye yükselmişti. Sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin 2024 yılı ocak ayı ek ders ücretleri belli oldu. Sözleşmeli öğretmenler için ek ders ücreti saat başı 77.05 TL, kadrolu öğretmenler için ise 89.69 TL olarak belirlendi.

Ek ders ücretleri, öğretmenlerin yüksek lisans yapması, doktora yapması, özel eğitim öğretmeni olması gibi durumlarda daha fazla ödenmektedir.

İlgili Haber  Öğrencilerin Hayallerini Öğretmenleri Gerçekleştirdi - Eğitimde Yenilikçi Yaklaşım!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!