Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmenin Öğrenciye Saldırısı: Kırgızistan’da Yaşanan Skandal Olay!

Kırgızistan’da Eğitim Kurumunda Öğretmenin

Kırgızistan’da Eğitim Kurumunda Öğretmenin Öğrenciye Yaptığı Şiddet Olayı

Öğretmenin Öğrencisine Yaptığı Şiddet Olayı

Kırgızistan’da, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait “Sapat Eğitim Kurumları” bünyesinde ülkenin Batken Bölgesi’nde faaliyet gösteren okulda bir lise öğrencisi öğretmenin saldırısına uğradı.

Olayın Gelişimi

Ülkede sosyal medya platformlarında paylaşılan bir görüntüde, bir öğretmenin sınıftan koridora çıkardığı öğrencisinin yüzünü “acımazsızca” yumrukladığı ve diğer öğrencilerin sınıfı terk ettiği görüldü. Öğretmenin öğrencisine şiddetini içeren bu görüntü sosyal ağlara ve medyaya düşmesinin ardından kısa sürede geniş yankı uyandırdı.

Yetkililerin Açıklamaları

Batken Bölge Valiliği Basın Merkezince yapılan açıklamada, olayın 22 Ocak’ta Batken Bölgesi’ndeki Kızıl Kiya şehrindeki “Sapat Uluslararası Eğitim Kurumu”na bağlı Kızıl-Kiya Lisesi’nde yaşandığını duyuruldu. Bölge Emniyet Müdürlüğü de “çok sesli güldüğü” gerekçesiyle öğrencisine şiddet uygulayan 35 yaşındaki öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve gözaltına alındığını bildirdi.

Devam Eden İncelemeler

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanlığının resmi internet sitesindeki olaya ilişkin açıklamada ise çocuk haklarının korunmasına yönelik bir komisyon kurulması ve yerinde inceleme yapılmasına yönelik hazırlıkların sürdüğü belirtildi.

Son Durum

Olayın polisin kontrolünde olduğu ifade edilen açıklamada, öğrencisini darbeden öğretmen ile okul müdür yardımcısının görevinden alındığı, okul müdürünün kişisel sorumluluğunun, pedagoji konseyinin acilen yapılacak toplantısında değerlendirileceği kaydedildi. Kırgızistan Radyo ve Televizyon Kurumunun (UTRK) bünyesindeki Alatoo-24 haber kanalında yayımlanan haber bülteninde, “Sapat Uluslararası Eğitim Kurumu’na bağlı Kızıl-Kiya Lisesi’nde öğrencisini yumruklayan öğretmen tutuklandı” denildi.

İlgili Haber  Gamze Öğretmen: Gençlerin İlham Kaynağı - Yeni Bir Soluk

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!