Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmen Ataması Ne Zaman Gerçekleşecek? – Sakarya’da Son Durum

MEB, 2024 Yılı İçin

MEB, 2024 Yılı İçin Öğretmen Atama Takvimini Belirlemeye Hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl 45 bin öğretmen ataması gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl da belirlenecek kadro sayısına göre yeni bir atama duyurusu yapacak. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili yaptığı son açıklamada, öğretmen adaylarına, bakanlığın alabileceği en yüksek atama sayısını alacaklarına dair güvence verdi. Bakan Tekin, Kabine toplantısının bu konuda belirleyici olacağını işaret etti.

Öğretmen Ataması Süreci

Öğretmen adayları, 2024 öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağı konusunda MEB tarafından yapılacak duyuruyu sabırsızlıkla bekliyor. Bakan Tekin’in açıklamaları, öğretmen adayları tarafından yakından takip ediliyor. Bakan, daha önce yaptığı bir açıklamada, 2023 KPSS puanıyla öğretmen atamalarının yapılacağını ve atama takviminin, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından verilecek kadro sayısı doğrultusunda belirleneceğini ifade etmişti.

Atama Takvimi ve Branş Dağılımı

2024 yılı için öğretmen atamaları sürecine dair takvimin Mart ayında belli olması ve branş dağılımlarının ardından atama takviminin paylaşılması bekleniyor. MEB, kontenjanlar ve branş dağılımlarını da atama takviminin belli olmasının ardından açıklayacak. Öğretmen adaylarının bu süreçte sabırlı olmaları ve resmi duyuruları takip etmeleri önem taşıyor.

Editör: Özgür Arık

İlgili Haber  Meb’in Öğretmenlere 15 Tatil İçin Okullara Yasak Kararı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor