Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmen Atamaları İçin İlk Sinyal Geldi!

Öğretmen Atamaları İçin Geri

Öğretmen Atamaları İçin Geri Sayım Başladı: Bakan Tekin’den Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bütçede kamuya alınacak toplam personel sayısı belirlendikten sonra atanacak öğretmen sayısının netleşmesi beklenirken, atamaların ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Bakan Tekin, konunun Kabine toplantısında görüşüleceğini açıkladı ve gözler şimdi Kabine toplantısına çevrildi.

Yusuf Tekin: “2023 KPSS Puanıyla Öğretmen Atamasını Yapacağız”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız. Tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığımızın bize vereceği kadro sayısı doğrultusunda takvimimizi oluşturacağız. Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum. Ama henüz sayıyla ilgili bir şey söylemem yanlış olur. Ama tahmin ediyorum önümüzdeki Kabine Toplantısı’nda bu zaten gündeme gelir. Ondan sonra da bize tahsis edilecek atama sayısına göre, biz de oturup branş bazlı olarak dağılımını yapacağız” açıklamasında bulundu.

Beklentiler Yüksek: En Yüksek Sayıda Öğretmen Ataması Yapılacak

Bakan Tekin’in açıklamaları, atama bekleyen öğretmen adayları arasında umutlu bir beklenti yarattı. Öğretmen atamasıyla ilgili net bir sayı veremese de, en yüksek sayıda öğretmen ataması yapılacağına dair beklentiler oldukça yüksek. Branş bazlı dağılımın ise atanacak sayılara göre belirleneceği belirtiliyor. Önümüzdeki Kabine toplantısının bu konuda netlik getirmesi bekleniyor.

İlgili Haber  Mahkeme 2'nci Keşif Talebini Reddetti: Lokumcu Davasında Yeni Gelişmeler!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!