Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrencilerin Sağlıkçılara Özel Kıyafet Tasarımı

İnegöl Nene Hatun Mesleki

İnegöl Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, Hastane Personelleri İçin Kıyafet Diktik

İnegöl Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İnegöl Devlet Hastanesi personellerinin kıyafetlerini dikerek özgün bir proje gerçekleştirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnegöl Devlet Hastanesi arasında yapılan protokolle Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Ve El Sanatları bölümlerinden 102 öğrenci, hastane personellerine kıyafetlerini dikti.

Öğrenciler, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası desteğiyle temin edilen kumaşları kullanarak 587 adet kıyafet diktiler. Bu kıyafetler, yaklaşık 500 bin TL değerinde ve okulun döner sermayesine katkı sağlayacak.

Okul Müdürü Serdar Bülent Yıldız, yaptığı açıklamada, bu projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasında destek veren kurum ve kişilere teşekkür etti. Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin de öğrenci ve öğretmenlere tebriklerini iletti ve okulların üretime devam etmesi gerektiğini vurguladı.

İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Hayrettin Göçmen ise, artık kendi kaynaklarını kullanarak hastane personelinin kıyafetlerini üretebilmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Ayrıca, öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek, içinde bulundukları topluluğun bir parçası olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İlgili Haber  Tübitak Başkanı Mandal, Kayseri'de Sağlık ve Yaşam Bilimleri Öğrenci Kongresi'nde!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.