Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrencilerin Durumu: Ortada Kaldı!

Ankara Merkezli Odtülüler Kurs

Ankara Merkezli Odtülüler Kurs Merkezi İzmir Şubesini Kapattı

Öğrenim Bitirme Kararı Alındı

Ankara merkezli Yusuf Öncebe Odtülüler Eğitim Kurumları’nın İzmir’deki ‘Konak Özel Alsancak Odtülüler Kişisel Gelişim Kursu’ isimli şubesi, iddiaya göre eğitim ve öğretimi bitirme kararı aldı. Öğrenci velilerine cep telefonlarıyla gönderilen mesajda, “İzmir şubemizde yönetici kadromuzdan kaynaklanan olumsuz durumlar nedeniyle eğitim- öğretimin bitirilme kararı alınmıştır. Öğrencilerimizin kurumdan ayrılış işlemleri yılbaşı itibariyle ivedilikle yapılacaktır. Hesaplamaların yapılması ve senetlerin iade süreci Ankara Muhasebe Müdürlüğümüz tarafından yapılıp siz velilerimize bildirilecektir” denildi.

Veliler Şaşkın

Veliler, mesajı görünce şaşkına döndü ve kurs merkezine giderek yaşananları anlamaya çalıştı. Eğitim kurumunun kapısının kilitli olduğunu, telefonla ulaşmaya çalıştıkları yöneticilerin kendileri ile ilgilenmediğini belirtti. Veliler, çocuklarının sınavlara 5 ay kala ortada bırakılmasına tepki gösterdi. Ayrıca, kurumun öğrencilerden ortalama 40 bin ila 50 bin lira ödeme aldığını belirtti.

Gerekçe Belirtilmedi

Bazı veliler, kurumun eğitime ara verme gerekçesi olarak idarecilerle öğretmenler arasındaki sorunlar nedeniyle öğretmenlerin toplu olarak iş bırakmasından kaynaklandığını duyduklarını söyledi. Veliler, gerekçe belirtilmeden kursun kapatılmasına tepki gösterdi.

Veliler Mağdur Olduğunu İddia Ediyor

Veli Zafer Ergül, “Hiçbir gerekçe göstermeden dershaneyi kapattılar. Öğretmenlerin sözleşmesini feshettiler ve bize açıklama yapmadılar. Burada öğrencilerin geleceği önemli. Bu kurumdan hukuki olarak şikayetçiyim ve sonuna kadar gideceğim. Benim evladıma mağduriyet yaşattılar” dedi. Diğer veliler de, çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu ve mağdur olduklarını ifade etti.

Liseden mezun olduktan sonra üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan Emrullah Vatan, “Yanlış anlaşılmadan dolayı 1 öğretmenimiz işten çıkarıldı. Diğer öğretmenlerin de bundan kaynaklı istifaya zorlandıklarını söylediler. Resmen idareciler ile öğretmenler arasındaki anlaşmazlığın kurbanı olduk” dedi.

İlgili Haber  Kaymakam Kahraman, Öğrencilerin Misafiri Oldu

LGS öğrencisi velisi Dilek Koç ise, “Yöneticiler, yeni kadro oluşturduklarını söylediler. ‘Eski öğretmenlerle değil, yeni kadro ile çalışacağız. 1 öğrenci kalsa bile biz eğitime devam ederiz’ dediler. Ama bugün geldiğimizde kurs merkezinin kapısının kilitli olduğunu gördük” diye konuştu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.