Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenci ve öğretmenlerin mağduriyeti Çarşı grubunu bile üzdü

Bahçeşehir MEF Koleji Kapanma

Bahçeşehir MEF Koleji Kapanma Kararıyla Sarsılıyor: Çarşı ve Velilerden Tepkiler

MEF Koleji’nin Kapanmasına İlişkin Çarşı’dan Mesaj

Bahçeşehir’de bulunan MEF Koleji’nin kapanma kararı, öğrenciler, öğretmenler ve veliler arasında endişe yaratmış durumda. Okul yönetiminin kendi binasını Vizyon Koleji’ne kiralamasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Çarşı isimli Beşiktaş’ın ateşli taraftar grubu sosyal medya üzerinden bu konuya dikkat çekti. Çarşı grubu, MEF Okulları’nın 2023-24 eğitim–öğretim yılında kapanacağını duyurarak, bu kararın yüzlerce öğrenci, öğretmen ve ailelerini olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Mahmut Hoca Repliği ile Çarşı Mesajı

Çarşı’nın paylaşımında “Mahmut hocanın ünlü repliği… ‘Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Okul her yerdir.’ Alınan kararları gözden geçirerek, velilerin endişelerini dikkate alınması ve iyi bir şekilde hikayenin devam ettirilmesi umuluyor” ifadelerine yer verildi.

Kapanma Kararı ve Velilerin Endişeleri

Bir veli temsilcisi, MEF Okulu’nun Vizyon Koleji’ne devredilmesiyle ilgili olarak, yedinci sınıfa giden çocuğunun LGS’ye gireceğini ve bu ani kararın alınmasından dolayı endişeli olduklarını belirtti. Kolejlerin ara sınıf öğrencilerini kabul etmemesinin de aksiliklere sebep olacağını dile getirdi. Ayrıca, velilerin bu durum karşısında Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak yardım istedikleri de vurgulandı.

Ulus Önerisi ve Velilerin Tepkisi

MEF Okulları Genel Müdürlüğü’nün velilere yolladığı yazıda, öğrencilerin Ulus Kampüsü’ne geçiş yapabileceği belirtilirken, bir veli ise MEF Koleji’nin kendi mülkü olduğunu ve yaklaşık 500 öğrenci ve 150 çalışanın gelecek sene okulsuz ve işsiz kalacağını ifade etti. Veliler olarak, eğer okul zarar ediyorsa zararı karşılamak için fazladan okul parası vermeye hazır olduklarını belirttiler.

İlgili Haber  Müslüman Toprağı Türkiye: Orada Ebedi Barınma

[email protected]

Kaynak: Web Özel

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler