Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Niğde’de 74 Bin 283 Öğrenci Karne Sevinciyle Tanıştı

Niğde’de Gerçekleşen 2023-2024 Eğitim

Niğde’de Gerçekleşen 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Karneleri Dağıtıldı

Niğde’de Karneler Dağıtıldı

Niğde Merkez Sakarya İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Niğde Valisi Cahit Çelik, AK Parti Niğde Milletvekili Cevahir Uzkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet eden ve karnelerini veren Vali Çelik, çocukların yarıyıl tatili süresinde dinlenmeleri ve eğlenmelerinin yanı sıra TEKNOFES için proje üretmelerini söyledi.

Vali Çelik’in Açıklamaları

Vali Çelik; “Öğrencilerimizin karne heyecanına ortak olmak amacıyla 498 öğrencimizin eğitim-öğretim gördüğü Sakarya İlkokulumuzda sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Birazdan çalacak son ders ziliyle birlikte öğrencilerimize karnelerini verecek ve onları on beş günlük tatile yolcu edeceğiz. İlimizde bu eğitim-öğretim döneminde toplam 5 bin 634 öğretmenimiz, 389 okulumuzda 74 bin 283 öğrencimize eğitim verdi. Geleceğimizin teminatı yavrularımızın eğitim-öğretiminde emek veren başta öğretmenlerimiz olmak üzere eğitim camiasının tüm paydaşlarına dönem boyunca yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. 2023-2024 ilk yarı yıllık dönemi herhangi bir sıkıntı olmadan, kazasız, belasız bir şekilde tamamladık. Çocuklarımız ve veliler için kendilerini yeniden değerlendirme, bir kritik yapma dönemi. Çocuklarımıza bu tatil farklı aktiviteler için de bir fırsat olacak. Yeni bir kuşak TEKNOFEST kuşağı yetişiyor. TEKNOFEST Adana’da yapılacak ilkokullardan da başvuru yapabilen çocuklarımız olabiliyor. Bu yarayı tatilinde çocuklarımız TEKNOFES için başvuru yaparlarsa çocuklarımız o vakitlerini iyi değerlendirmiş olurlar” diye konuştu.

Milletvekili Uzkurt’un Değerlendirmesi

AK Parti Niğde Milletvekili Cevahir Uzkurt ise; “Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza, çocuklarımızın karne heyecanına ortak olduk. Hepsinin gözlerinin içi parlıyordu. Bir bilim insanı olarak bilime, eğitime, çocuklarımıza, gençlerimize yapacağımız yatırım belki ülke olarak yatırımların en kritik olanı, en önemlisi diyorum. Yavrularımızın karnelerini ediyor iyi bir tatil dönemi diliyorum” dedi.

İlgili Haber  İş Güvenliği Sağlanmayan İşletmelere Öğrenci Gönderilmeyecek.

Niğde’de 74 Bin 283 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Niğde’de 74 Bin 283 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Niğde’de 74 Bin 283 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Niğde’de 74 Bin 283 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Niğde’de 74 Bin 283 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.