Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nicole Eggert, Kanserle Savaşacak: ‘Küçük Kızım İçin Mücadele Edeceğim’

Los Angeles’ın sessiz mahallesi

Los Angeles’ın sessiz mahallesi Altadena’da huzurlu bir hayat sürdüren Nicole Eggert, geçtiğimiz ekim ayında sol göğsünde şiddetli bir ağrı hissetti. Bu durum, üç ay içinde toplam 11 kilo aldığını fark etmesiyle tetiklendi. ABD’li aktris, ilk olarak hormon dengesizliği gibi nedenlerle menopoz belirtileri olduğunu düşündü.

Ancak kendi kendine yapmış olduğu muayene sırasında bir şişlik hissetti ve doktora başvurmaya karar verdi. Aralık 2023’te kendisine 2. evre meme kanseri teşhisi konduğunu açıkladı.

Doktorların önerisiyle mamografi ve üç biyopsi yapıldı. Ardından patoloji raporları kanser açısından pozitif çıktı.

Eggert, kanserle baş etmeye çalışırken “Tanıya giden yolculuk benim için zor oldu. Her zaman ilham verici alıntılar ve klişeler okurum ama bunlar beni idare ediyor” dedi.

Kanserin vücudunun diğer bölgelerine yayılıp yayılmadığını henüz bilmediğini söyleyen Baywatch yıldızı, kanserli hücrenin alınması için ameliyat masasına yatacak, daha sonra kemoterapi ve radyasyon tedavisi görecek.

Nicole Eggert, babasının cilt kanseri, annesinin ise kolon kanseriyle mücadele ettiğini belirtti. En büyük korkusunun 12 ve 25 yaşındaki kızları Keegan ve Dilyn’in yanında olamamak olduğunu söyledi. “Dilyn bir yetişkin ama evde 12 yaşında bir çocuğum daha var ve ona bakan tek kişi benim. Ailem yok, hiçbir şeyim yok” dedi.

2000 yılında hayatını birleştirdiği Justin Herwick’ten 2002’de boşanan Eggert, küçük kızı Keegan’a hastalığını anlattığında yüzündeki dehşeti gördüğünü dile getirdi. “Bu hemen şunu anlamamı sağladı; buna boyun eğmek yok. Bu, üstesinden gelmem gereken bir şey. Bu, yenmem gereken bir şey. Kızımın bana her şeyden ve herkesten daha çok ihtiyacı var” şeklinde açıklama yaptı.

İlgili Haber  Petrol Fiyatlarında, Dolardaki Değer Kaybı Sonrası Son Durum Ne?