Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nevşehir’den Kahramanmaraş’a İlmek İlmek Gönül Köprüsü Oluşturmak

Nevşehir İl Milli Eğitim

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 19 Mayıs İlkokulu, “İlmek İlmek Gönül Köprüsü” Projesiyle Kahramanmaraş Fatmalı Yeşilyurt İlkokulunu Ziyaret Etti

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Fatmalı Yeşilyurt İlkokulu’nu Ziyaret Etti

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 19 Mayıs İlkokulu tarafından yürütülen “İlmek İlmek Gönül Köprüsü” projesi kapsamında, Kahramanmaraş Fatmalı Yeşilyurt İlkokulu’na bir ziyaret gerçekleştirildi. Bu proje kapsamında, öğretmenler, öğrenciler ve veliler arasında kardeşlik bağlarını güçlendirmek amaçlanmaktadır.

Projenin Amacı ve Uygulanışı

Nevşehir 19 Mayıs İlkokulu öğretmeni Nigar Çatak, proje kapsamında yaptıkları ziyaret sırasında öğrencilerin hazırladığı hediyelerin kardeş okullarına ulaştırıldığını belirtti. Ayrıca, proje kapsamında Okul öncesi öğrencilerin, Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’yı ziyaret ettiklerini ve bu ziyaret sırasında öğrencilerin müdürleriyle birlikte ilmek ilmek ördükleri atkıyı hediye ettiklerini ifade etti.

Okul müdürü Ahmet Emre Ergin ise, proje kapsamında, Hatay ve Kahramanmaraş’taki felaketi yaşamış okullara destek olmak adına kardeş okullar belirlediklerini ve öğrencilerin hazırladığı atkılarla beraber kırtasiye ve oyuncak gibi çeşitli hediyelerle destek sağladıklarını söyledi.

Ziyaretin Karşılanması

Fatmalı Yeşilyurt İlkokulu Müdür yardımcısı Zekeriya Yağmur, yapılan ziyaretten dolayı Nevşehir 19 Mayıs İlkokulu’na teşekkür ederek, öğrencilerin duyarlı faaliyetlerinden ötürü okulun yetkililerine ve proje koordinatörü Nigar Çatak’a teşekkür etti.

İlgili Haber  Diyanet'in Okul Projesiyle Hafta Sonu Çocuklar Camiye Götürülecek!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler