Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Netflix’ten Bir Özellik Kapatmayı Düşündünüz mü?

Netflix, Eşleşme Puanını Kaldırabilir

Netflix, Eşleşme Puanını Kaldırabilir İddiası

Eşleşme Puanı Tartışmaları

Netflix, platformdaki eşleşme puanı özelliğini kaldırmayı düşünüyor. Bu özellik, izleyicilere film ve dizi önerileri sunarken kullanılıyor ancak bazı izleyiciler tarafından kafa karıştırıcı bulunuyor. New York Times’a göre, bu özelliği “Şaşırt Beni” seçeneğiyle birlikte tanıtan Netflix, eşleşme puanı konusunda kullanıcıların beklentilerini karşılayamamış görünüyor.

Yeni Odak: Etiketleme

Netflix, eşleşme puanı yerine film ve dizilere etiketler ekleyerek kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Bu etiketler, içerikleri hızlıca tanımlamak için kullanılıyor ve Netflix’in kullanıcıların platformda kalmasını sağlamak için etkili bir araç olduğuna inanılıyor. Toplam 3 bin etiket bulunurken, bu özelliğin Netflix’in diğer yayın platformlarından farklılaşmasına yardımcı olduğu belirtiliyor.

Etiketlerin Rolü

Netflix’e göre, etiketlerin kullanıcıları platformda tutma konusunda önemli bir rolü bulunuyor. Kullanıcıların içerikleri seçme ve izleme olasılığını artırmak için etiketlerin etkili olduğu vurgulanırken, bu özelliğin Netflix’in DVD kiralama hizmeti günlerinden bu yana kullanıldığı ancak şirketin bunu rakiplerinden farklılaşmak için daha fazla vurguladığı belirtiliyor.

İlgili Haber  Usta Oyuncu Sevda Ferdağ'ın Son Yolculuğuna Uğurlama Töreni Gerçekleşti - Magazin Dünyası

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.