Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mülakatsız Atama İstiyoruz – Öğretmenler Eylemde

Mülakatsız 100 Bin Öğretmen

Mülakatsız 100 Bin Öğretmen Ataması Talebi Ankara’da Eylemle Dile Getirildi

Öğretmenlerin Beklentisi: Mülakatsız 100 Bin Öğretmen Ataması

Öğretmenler, Ankara Ulus Meydanı’nda düzenledikleri eylemle mülakatsız 100 bin öğretmen ataması taleplerini dile getirdi. Taleplerinin başında mülakatsız atama beklentisi vardı.

Ücretli Öğretmenlerin Mağduriyeti

Eyleme katılan öğretmenler arasında yer alan bir ücretli öğretmen, atama takviminin gecikmesi nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti şu sözlerle dile getirdi: “Sınava girmemizin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen hâlâ bir atama takvimi gelmiş değil. Biz mağduruz. Bu kış günü, bu soğukta ülkenin dört bir yanından çıktık, geldik. Eğer devletimizin öğretmen ihtiyacı varsa bunu ücretli öğretmenle değil; KPSS ile, liyakatle, atama yaparak karşılaması gerekiyor”

Öğretmen Kıyafetlerinin Durumu

Başka bir öğretmen, eyleme katılarak öğretmenlerin atanma beklentisini dile getirdi ve önlüklerin durumunu şu şekilde özetledi: “Bugün buradayız, bütün öğretmenler atanmak için bekliyoruz. Şu önlüklerimiz şu an çürümüş durumda. Gerçekten bu zamana kadar verdiğimiz emeklerin karşılığını artık almak istiyoruz.”

Öğretmen Eşinin Beklentisi

Eşinin öğretmen ataması beklentisiyle eyleme katılan bir vatandaş, öğretmen eşi için şu ifadeleri kullandı: “100 bin atama için buradayız. 3 senedir üst üste yüksek puanlarla evde kalıyoruz. Eşim 80 puan aldı, 3 senedir üst üste 80’in üstünde puan alıyor. Ama bir türlü ataması olmuyor, iki tane çocuğumla buradayım.”

Yeni Mezun Öğretmenin Talebi

Yeni mezun bir öğretmen, eylemde mülakatsız atama taleplerini şu sözlerle dile getirdi: “Mülakatsız atama talep ediyoruz. Ekim, kasım, aralık, şubat derken takvim çok uzadı. Bu takvimin seçimden önce yetkili merciler tarafından, özellikle Cumhurbaşkanımız tarafından karşılanmasını istiyoruz.”

İlgili Haber  2024 Öğretmen Atama Takvimi: Atama Tarihi

Özel Sektörde Çalışan Öğretmenlerin Talebi

Özel sektörde çalışan bir öğretmen, atama taleplerini şu şekilde ifade etti: “Biz, atama talep ediyoruz artık. Artık Sayın Bakanımızdan bununla ilgili bir açıklama bekliyoruz. Ben 15 yıldır özel sektörde çalışıyorum, artık atanmak istiyorum. Puanımı aldım. Bu belirsizlik sonlansın istiyorum açıkçası.”

Öğretmenlik Bölümü Öğrencisinin Destek Talebi

Eyleme katılan bir öğretmenlik bölümü öğrencisi, öğretmenlere destek vermek amacıyla şunları söyledi: “Ben öğrenciyim, öğretmenlere destek için geldim. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyorum. 100 bin atama hakkımız.”

Ücretli Öğretmenin Dile Getirdiği Talepler

Ücretli öğretmenlerin beklentilerini dile getiren bir öğretmen, şunları söyledi: “Geçen sene 0,06 ile kaçırdım, yuvarlama usulüyle oldu mülakat. Biz hayallerimizden, hayatlarımızdan feragat ettik. Ben 30 yaşındayım. Burada 33 yaşında, 40 yaşında öğretmen var hâlâ atama bekliyorlar. Hakkımızı istiyoruz. Ben şu anda ücretli öğretmenlik yapıyorum. 14 saat derse giriyorum, alacağım para ayda 7 bin 500 TL, sigorta yarım. Eğer devletimizin öğretmen ihtiyacı varsa bunu ücretli öğretmenle değil; KPSS ile, liyakatle, atama yaparak karşılaması gerekiyor.”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!