Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muğla’da Okul Güvenliği İkinci Yarıyılda Masaya Yatırıldı

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yarıyılı Öncesi

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yarıyılı Öncesi Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Vali İdris Akbıyık Başkanlığında Okul Güvenliği Toplantısı Düzenlendi

2023-2024 Eğitim-Öğretim ikinci yarıyılı öncesi Vali İdris Akbıyık başkanlığında ‘Okul Güvenliği Toplantısı” toplantısında alınacak önleyici tedbirler görüşüldü.

Öğrenci Güvenliği ve Okul Ortamının Sağlıklı Hale Getirilmesi İçin Yeni Önlemler Alınıyor

Vali Akbıyık, toplantıda çocukların daha iyi, daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmesi, tüm kötü alışkanlıklardan korunması ve uzak tutulması için aldıkları tedbirlere ek ilave tedbirleri değerlendirdiklerini açıkladı. Akbıyık, “Eğitim birinci meselemiz. Çocuklarımızda en değerli varlıklarımız. Olaya böyle bakıp, böyle takip ediyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek hem vatandaşlık hem de insanlık görevi olduğunun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda ilgili tüm kurumlarımız tarafından gerekli tedbirler alınmakta ve denetimler sıkı bir şekilde yürütülmektedir” dedi.

Okul Güvenliği ve Eğitim Ortamının İyileştirilmesi Konusunda Alınan Tedbirler Detaylı Bir Şekilde Tartışıldı

Toplantıda; 2023-2024 eğitim-öğretim ikinci yarıyılının 5 Şubat 2024 Pazartesi günü başlayacak olması nedeniyle ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürebilmesi, okul çevrelerinde ve trafikte güvenliğin sağlanması konusunda ilave tedbirler görüşüldü.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’dan Detaylı Sunum

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından yapılan sunumda, il genelinde 838 resmi ve özel okulda 167 bin 13 öğrencinin ikinci yarıyılında eğitim öğretime başlayacağı belirtildi. Ayrıca okulların ve öğrencilerin güvenliği, bağımlılıkla mücadele, okul güvenlik kameralarının kent güvenlik yönetim sistemine entegre edilmesi, eğitim kalitesinin arttırılması, okul servis araçlarının ve internet kafelerin denetimi, okul sağlığı ve kantin denetimleri gibi konularda alınan ilave tedbirler ile paydaş kurumlarla yürütülecek ortak çalışmalar hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

İlgili Haber  Alanya'da Okul Çevresinde Denetim - Antalya Ekspres Bağımsız Haber Platformu

Katılımcılar Arasında Vali, Belediye Başkanı ve Diğer Yetkililer Bulunuyor

Valilik toplantı salonunda düzenleyen toplantıya, Vali İdris Akbıyık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan V. Cumhur Çoban, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, ilgili kurum müdürleri, STK temsilcileri, okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Kaynak: iha

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler