Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muğla Üniversitesi Öğrencileri, Minik Yürekler İçin Oyuncak Bebek Üretiyor

Üniversite Öğrencileri, Muğla’da Çocuklar

Üniversite Öğrencileri, Muğla’da Çocuklar İçin “Şifa Bebek” Üretiyor

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Projesi

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Şahidi Kız Öğrenci Yurdu’nda yürütülen proje kapsamında üniversite öğrencileri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk polikliniğinde tedavi gören çocuklara el yapımı oyuncak bebekler hediye etmeye hazırlanıyor.

“Merkezim Her Yerde Projesi”

Muğla’da üniversite öğrencileri, “Merkezim Her Yerde Projesi” kapsamında çocukların tedavi sürecinde onlara destek olmak ve gülümsemelerini sağlamak amacıyla oyuncak bebekler üretiyor. “Şifa Bebek” adı verilen bu projede gönüllü gençler, el emeği bebekler tasarlıyor ve üretiyor. Proje, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Uluslararası Gençlik Merkezi tarafından KYK Şahidi Kız Öğrenci Yurdu’nda hayata geçiriliyor. Yurtta kalan 30 üniversite öğrencisi, haftanın belirli günlerinde projede bir araya geliyor ve oyuncak bebekler üretiyor.

Sorumlu Gençlik Çalışanı Yelda Kurt’tan Açıklama

Projeden sorumlu Gençlik Çalışanı Yelda Kurt, “Öğrencilerimiz boş zamanlarını değerlendirmek için yurtta gerçekleştirilen “On Parmağımda On Marifet” el sanatları atölyesine katılıyor. Emeği geçen öğrencilerimize ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İl Müdürümüz Musa Kazım Açıkbaş’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Üniversite Öğrencisi Edanur Çelik’ten Destek Açıklaması

Projede yer alan üniversite öğrencisi Edanur Çelik, “Projemize destek olan bakanlığımıza çok teşekkür ederim” dedi. Çelik, “Çocuklar için burada bir şeyler üretmek onların mutluluğuna ortak olmak benim için çok değerli. Eğitmenimiz eşliğinde gerekli malzemeleri tespit ettik, tek tek kesimlerini yaptık ve hayatımda ilk defa dikiş makinası kullandım. Bu benim için çok güzel bir deneyim oldu” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Eskişehir'e Voleybol Heyecanı!

Haberin Anahtar Kelimeleri

Gençlik, Muğla, Bebek, Spor, Yerel, Güncel, Haberler

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ÇAKÜ Psikoloji Araştırma Laboratuvarı Kuruldu:
Sıradaki Haber Çakü Psikoloji Araştırma Laboratuvarı Çankırı Haberleri Üniversite Haber18