Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Müftüler ve Din Görevlileri Okullarda Seminer Düzenliyor, Öğrenciler Camilere Götürülüyor

“`html ÇEDES Projesi Okullarda

“`htmlÇEDES Projesi Okullarda Uygulanmaya Devam Ediyor

ÇEDES Projesi Okullarda Uygulanmaya Devam Ediyor

Okullarda ÇEDES Uygulamaları

Türkiye’nin dört bir yanındaki okullardan ÇEDES projesinin uygulamaları yapılıyor. Öğrenciler ÇEDES kapsamında camilere götürülüyor ya da din görevlileri okullara gelerek çeşitli konularda seminerler veriyor.

Gürsu İlçesinde ÇEDES Projesi

Bursa’nın Gürsu ilçesindeki okullarda Gürsu İlçe Müftülüğü tarafından okullarla ortak yürütülenÇEDES projesi kapsamında Hacı Huriye Tinç Ortaokulu öğrencilerine müftülük tarafından program düzenlendi. Tekirdağ’daki Mehmet İhsan Keskin İlkokulu öğrencileri de “manevi danışman” eşliğinde cami ziyareti gerçekleştirdi. Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde ise Nene Hatun Anaokulu öğrencileri, kandil dolayısıyla Dilovası Merkez Camisi’ni ziyaret etti. Ayrıca yine Dilovası’nda ÇEDES kapsamında ilçede bulunan ortaokuldan 35 öğrenci geçen günlerde Gebze Çoban Mustafa Paşa Camisini ziyaret etti. Öğrencilere öğretmeleri de eşlik etti.

Öğrencileri Ağırlayan Camiler

Aydın’ın Söke ilçesinden de ÇEDES ile ilgili görüntüler geldi. Proje kapsamında öğrenciler, Sazlıköy Hilmi Fırat İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile Sazlıköy Felekşan Fırat Camisi’ni ziyaret etti. Öğrencileri ilçe müftüsü ve cami hocaları ağırladı.

ÇEDES Uygulamaları

İstanbul’daki Hacı Mehmet Özdemir Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi’nde Bağcılar Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Cüneyt Alp, öğrencilere 12 Ocak’ta Gazze ve Filistin konulu konferans verdi. Mardin Nusaybin’de de ÇEDES kapsamında Nusaybin Zeynel Abidin Proje İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencilerine ilçe müftüsü vaizi Halil Arslan “İslamda Şefkat ve Merhamet” konulu konferansta konuştu. İstanbul Bakırköy’deki Bakırköy Şehit Muhammet Ambar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine, Bakırköy ilçe müftüsü okula giderek öğrencilere “üç aylar” konulu bir konferans verdi. Gaziosmanpaşa Adnan Menderes İlkokulu öğrencilerine, Gaziosmanpaşa Müftülüğü’nde görevli Arzu Atsız 4. sınıf öğrencilerine “Görgü kuralları ve adabı muaşeret” konulu seminer verdi.

İlgili Haber  Karatay Belediyesi'nden Öğrencilere Sömestr Sürprizi: Bedava Film Keyfi!

ÇEDES Etkinlikleri

Şanlıurfa Viranşehir’de Kasım Erdemli Gömülü İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ÇEDES kapsamında sabah namazına götürüldü. Gaziantep’teki Nizip Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine, Nizip Müftülüğü Şube Müdürü Ömer Çelik “sabır” konulu seminer verdi.

Yozgat Gençliği Gazze’ye Destek Yürüyüşü

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8 Ocak’ta ÇEDES kapsamında “Gazze’ye destek şeridi-Yozgat Gençliği Gazze’nin Yanında” denilerek Filistin’e destek yürüyüşü gerçekleştirildi. Söz konusu yürüyüşe ait görüntüler Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.“`
**ÇEDES Projesi Okullarda Uygulanmaya Devam Ediyor** başlıklı makale yapılandırılmış veri şema standardına uygun olarak düzenlenmiştir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.