Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Eğitim Bakanlığı Bilsem Sınavları Aday Belirleme Zamanı Ne Zaman? Kayıt ve Sınav Tarihleri Açıklandı

BİLSEM REHBERİ YAYIMLANDI 2024
BİLSEM REHBERİ YAYIMLANDI 2024 – Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM Sınav ve Kayıt Tarihleri

BİLSEM REHBERİ YAYIMLANDI 2024 – Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM Sınav ve Kayıt Tarihleri

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLSEM SINAVLARI ADAY BELİRLEME ZAMANI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından birinci, ikinci ve üçüncü sınıflara yönelik resim, müzik ve genel zeka alanlarında uygulanan BİLSEM sınavlarına sayılı günler kaldı. Binlerce öğrencinin eğitim aldığı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM), öğretmenlerin belirlediği aday öğrencileri sınavlara alıyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM sınavlarında aday belirleme işlemi ne zaman? İşte BİLSEM kayıt, sınav takvimi ve sorularınızın cevapları…

BİLSEM ADAY BELİRLEME SÜRECİ

BİLSEM öğrenci tanıma süreci, ilkokul birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar için zihinsel, resim ve müzik yetenek alanları kapsamında yürütülecek. İl tanıma komiteleri, 2-5 Ocak 2024 tarihleri arasında ilkokul idarecilerini, rehberlik öğretmenlerini veya psikolojik danışmanlarıyla birlikte birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğretmenlerine özel yetenekliler ve BİLSEM tanılama süreci hakkında bilgilendirme toplantıları düzenleyecekler.

Öğrenci Tanıma Sürecinin Ayrıntıları

Sınıf öğretmenlerinin yetenek alanları için rehberde belirlenen gözlem formlarını doldurarak başladıkları aday belirleme süreci, okul yönlendirme komisyonları tarafından yönetilecek. Okul yönlendirme komisyonu; okul müdürünün başkanlığında, müdür yardımcıları, rehber öğretmenler/psikolojik danışmanlar ve okul müdürünün belirleyeceği her sınıf seviyesinden en az birer sınıf öğretmeniyle oluşturulacak. Her sınıf düzeyindeki toplam öğrenci sayısının yalnızca en fazla %20’si aday olarak gösterilebilecek. Bir öğrenci en fazla iki yetenek alanı için aday gösterilebilecek.

İlgili Haber  MeB AÖO Sınav Sonuçları Bilgisi 2024! Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Sonuçları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanacak?

BİLSEM KAYIT VE SINAV TARİHLERİ TAKVİMİ

📅 İl tanıma sınav komitelerinin kurulması: 25-29 Aralık 2023

📅 İlkokul idarecileri, ilkokullarda görev yapan rehber öğretmenler/ psikolojik danışmanlar ile birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğretmenlerine yönelik bilgilendirme toplantılarının gerçekleştirilmesi: 02- 05 Ocak 2024

📅 Gözlem formlarının doldurulması: 08-19 Ocak 2024

📅 Ön değerlendirme uygulama randevularının alınması: 22-26 Ocak 2024

2024 BİLSEM REHBERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, İstihdam Odaklı
Sıradaki Haber Milli Eğitim Bakanlığı, İstihdam Odaklı Eğitim Programı ile Yenilikçi Adımlar Atıyor